Želivec - Zbraslavice
Naši turisté o prázdninách nelenoší, ale mají své aktivity, proto se moc organizovaných vycházek v této době nekoná. Jednu ale v sobotu 20. srpna 2022 ze Želivce do Zbraslavic uspořádal Petr Janoušek.

Na nádraží v Jihlavě se sešli 4 turisté a odjeli vlakem do Želivce s přestupem v H. Brodě a v Kutné Hoře. V Havlíčkově Brodě se k nim přidali dva turisté z KČT H. Brod.
Cesta vlakem byla dlouhá, o čemž svědčí i jeden neznámý cestující.V deset hodin vystoupila už šestičlenná skupinka z vlaku ve stanici Želivec. Zbýval ještě 1 km pěšky do Želivce. Obec Želivec se nachází nedaleko (asi 3,5 km) od Zruče nad Sázavou v okrese Kutná Hora.

seznámení s trasou vycházkykaplička v Želivci


rybníček v Želivci


Počasí bylo trochu pochmurné, ale očekávaný déšť nepřišel, pokud se nepočítají ty drobounké kapičky, které trvaly asi 5 minut. Turisté se tedy vydali po červené TZ lesem k Novému Dvoru. Zralé ostružiny na úvozové cestě přišly vhod, ale byly dost nepřístupné.

po ČTZ


ostružiny na úvozové cestě


U Sacího Dvora byl čas na svačinu. Velké klády posloužily k posezení. Po občerstvení pokračovala skupinka stále po ČTZ do Hodkova a dále do Chotěměřic.Podhradní mlýn u Hodkova


obora s divočáky


Do Zbraslavic přes Pančavský mlýn zbýval ještě 1 km. Na konci se ale musela překonat překážka v podobě svodidel na silnici, kam turisty dovedla červená TZ.

Pančavský mlýnZbraslavice


Na prohlídku Zbraslavic už nezbývalo mnoho času. Zanedlouho přijel vlak. Turisté si po 13km ušlapaných v kopcovité krajině rádi sedli do vlaku. Po celou dobu vycházky ze Želivce až do Zbraslavic bylo velmi teplo, ale při přestupu v Kutné Hoře všechny překvapilo náhlé ochlazení a studený vítr.

přestup v Kutné Hoře


Do Havlíčkova Brodu přijel vlak se zpožděním, tak se muselo čekat téměř 1 hodinu na další spoj do Jihlavy. Vycházka neznámým krajem se vydařila, i když se jí zúčastnil jen malý počet turistů.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 08. 2022 | 97 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server