52. Havlíčkobrodská padesátka
Dálkový a turistický pochod a cyklojízdu nazvaný Havlíčkobrodská padesátka pořádá každý rok KČT, odbor Havlíčkův Brod. Letošní 52. ročník se konal v sobotu 3. září 2022. Turisté z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se ho pravidelně účastní.

Na startu u budovy MÚ se sešli čeřínkovští turisté i cykloturisté a v zasedací místnosti se přihlásili k účasti na pochod a cyklojízdu.

v Jihlavě na nádraží

vlakem do H. Brodu

přihlášení k pochodu

pěší na startu

cyklisté na startu


Šest cykloturistů vyjelo na trasu 52 km. Nejprve přes Český Dvůr k obci Knyk, kde byla kontrola v místní hospůdce.

kontrola v obci Knyk


Pokračovali do Horní Krupé a do obce Jilem. Přes Rankov a Svinný dojeli do Chotěboře. V Chotěboři se zastavili na malý oběd a potom jeli na další cestu, která měla vést přes Střížov. Hned na konci Chotěboře ale nedopatřením špatně odbočili a jeli kolem pěkných zahrádek u vodní nádrže Břevnice. Tam se všem líbilo, ale další cesta tudy k tomu správnému cíli nevedla. Nedalo se nic dělat, cesta zpátky k železničnímu přejezdu v Chotěboři a pak přímo do České Bělé, byla jistotou, že se skupina dostane zpět na svou trasu. Z České Bělé přes Jilemník, Ždírec a Břevnici pak dojela do místa startu, kde byl i cíl v MÚ v Havlíčkově Brodě.

 v obci Jilem
náměstí v H. Brodě

cyklisté v cíli
Všichni účastníci dostali Pamětní list a malou sladkou odměnu – tu už vlastně na startu.O cestě pěších napsala Míla Doležalová, foto Eva Balogová

Pěších se nás sešlo 5 a dohodli jsme se, že půjdeme trasu 15 km.
Zaregistrovali jsme se a vydali se přes náměstí a pak po zelené TZ parkem Budoucnost do Vlkovska. Cestou jsme míjeli několik rybníků a zastavili se u Andělského kříže, který zde byl loni umístěn.
Došli jsme do Knyku, kde bylo v hospodě kontrolní místo. Dostali jsme razítko a občerstvili se.
Pak jsme pokračovali směr Rozňák a dál po modré do pelestrovských lesů (dnes spíše mýtin). Odolali jsme odbočce k Pelestrovské hospůdce a pokračovali k rybníku Drátovec a Lázničkovou strání jsme došli do H. Brodu. Byla to moc pěkná vycházka.Na nádraží v H. Brodě před odjezdem se cyklisté setkali i s pěšími turisty. Pochválili počasí, které se vydařilo do sluníčkova. Při kafíčku z automatu si povídali o zážitcích z cesty a pak společně vlakem odjeli do Jihlavy.

cesta do Jihlavy| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 09. 2022 | 80 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server