26. Hvězdicově na Jalovec
10. září 2022 se vydalo 15 turistů ze všech odborů KČT Jihlava na 26. ročník putování Hvězdicově na Jalovec.

Autobusem jsme dojeli do obce Kněžice.

v Kněžicích


Tam nás přivítalo po propršené noci sluníčko a my jsme vyrazili po neznačené trase přes louky a přes les směr Chaloupky. U hlavní silnice Jihlava – Třebíč jsme na chvíli napojili na zelenou turistickou značku, ale ta směřovala do Černých lesů, proto jsme dál pokračovali po polní cestě do malé obce Radonín, kterou podle pověsti založil kníže Radon a první písemné záznamy pocházejí z roku 1224. V současné době tam žije asi 80 obyvatel. Tato obec, nedaleko od Brtnice, bývala obklopena pásmem hlubokých lesů. V houbařské sezóně zde proto býval ráj houbařů. Bohužel kůrovcová kalamita udělala z okolí obce měsíční krajinu.
Na další část cesty jsme využili cyklotrasy kolem Vlčí hory, protože jsme neriskovali trochu dobrodružný přechod potoka po modré turistické značce.

Další zastávkou bylo rozcestí Střeliště, kde nedaleko stával zaniklý hrad a ještě dnes jsou tam patrné terénní pozůstatky. Od rozcestníku jsme už šli po modré turistické značce až do cíle.Na Jalovci už nás čekali organizátoři z KČT Třebíč.
Velmi rádi jsme využili možnosti zakoupit si občerstvení v propůjčené lyžařské chatě a popovídat se známými turisty u připraveného ohně.
Bohužel kdysi hodně navštěvované turistické středisko Jalovec je už druhý rok opuštěné, nefunguje v zimě ani sjezdovka.
Po příjemné přestávce jsme sešli neznačenou cestou do obce Číchov na nádraží.kaplička v ČíchověCelá trasa měla asi 11 km, počasí nám přálo a déšť jsme viděli až cestou vlakem do Jihlavy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 09. 2022 | 72 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: J. Lavičková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server