08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

8. Slavnostní oheň na Čeřínku 2017
Na začátku roku se už stalo tradicí, že náš odbor KČT Čeřínek vítá nový rok slavnostním ohněm na Čeřínku. Tato akce připadla letos až na sobotu 21. ledna.

Z Jihlavy do Kostelce jelo 50 turistů. U nádraží v Kostelci se společně vyfotili a vydali se nejprve kolem rybníčku u nádraží a polní cestou k zelené TZ. Kousek po silnici a pak lesem šlapali sněhem na vrch Čeřínek. Na cestu krásně svítilo slunce a bílý sníh se třpytil, až oslňoval. Konečně tu byla roky očekávaná pravá zima. Noční mráz až téměř dvacetistupňový vystřídaly teplé sluneční paprsky, které den oteplily na několik málo příjemných stupňů pod nulou. Takové počasí si nenechali ujít ani lyžaři-běžkaři. Ti na Čeřínek přišli (přijeli nebo se doklouzali) na svých běžkách.

před odjezdem do Kostelce

v Kostelci

z nádraží

cesta na Čeřínek

pod Čeřínkem

otočte se na sluníčko!

zima na Čeřínku

U ohýnku, který byl zapálený po příchodu hlavní skupiny od vlaku, se postupně vystřídalo více než stovka turistů. Opekli si donesený špekáček, nebo jen tak si u ohýnku popovídali s kamarády a postupně odcházeli do restaurace na oběd. Každý si vybral podle chuti. Jídlo bylo opět výborné. Pan Vlček se svým kolektivem byl na turisty připravený a všem chutnalo. (A jestli byly výjimky, tak by ti škarohlídi, kterým se něco nelíbilo, měli zůstat doma, nebo chodit do čtyřhvězdičkového hotelu, a ne na turistickou chatu.)

zapalování ohně

v restauraci

Někdo si ještě udělal malou vycházku do blízkého okolí. Bylo krásně. Nedaleká sjezdovka konečně žila. Natěšení lyžaři si užívali sjezdování, aniž by museli daleko do hor. Zasněžené okolí opravdu připomínalo horskou krajinu.

na sjezdovce to žije

oheň dohořel, odcházíme

V odpoledních hodinách se turisté postupně vydávali na cestu zpět. Někteří šli pěšky třeba do Rantířova, běžkaři odjížděli na svých „prkýnkách“, a většina odcházela zase pěšky do Kostelce a pak vláčkem do Jihlavy.

po cestě na vlak

to jsou andílci!!!

u nádraží v Kostelci

vlak už přijíždí

Krásný zimní den se vydařil. Kolik kilometrů každý z těch 105 účastníků nachodil nebo najel na běžkách, přesně nevíme. Ale většinová skupina měla 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 01. 2017 | 1456 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J.Veselí, M. Svatoš, F. Janeček |