Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Z Batelova k ledopádu
Letošní zima se ukázala už začátkem ledna ve svém sněhovém hávu, jak se patří, a zásobuje kraj sněhovými nadílkami stále. Plánovaná první část „Tesláckého přejezdu/přechodu Jihlavských vrchů“ se uskutečnila po letech konečně na běžkách. Někteří turisté ale nelyžují, proto skupinka nelyžařů jela vlakem do Batelova a vydala se k Lovětínu k ledopádu.

V Batelově už při vystupování z vlaku nás vítaly poletující vločky sněhu. Z nádraží jsme se hlubokým sněhem prodrali na cestu kolem Zámeckého rybníka. Na přepadu z rybníka visel veliký rampouch, ale Lovětínský ledopád to nebyl, tak jsme pokračovali dál z Batelova nejkratší polní cestou směrem na Lovětín. Čím blíž jsme byli, přibývalo sněhu. Obloha byla šedivá, těžká, plná sněhových vloček, které nás neustále zasypávaly. Krásnou modrobílou zimní krajinu jsme mohli vidět jen ve své fantazii. Ale na náladě nám to neubralo. Zvesela jsme pokračovali. Občas jsme se úplně ztratili, ale hned zase našli. Cestou necestou jsme se dobrodili závějemi až k vytouženému ledopádu - Lovětínskému krápníku. Byl menší, než jak ho známe z minulých zim, přesto byl pěkný. Zdálo se, jakoby svítil modře. Okoukli jsme ho, vyfotili si ho a vydali se zpět do Batelova.

v Batelově

na hrázi Zámeckého rybníka

rampouchy na přepadu rybníka

k Lovětínuledopád


Nazpět jsme šli nejprve po vlastních stopách, ale potom jsme odbočili k chatové oblasti a dostali se na NS "Po stopách K. H. Borovského". Zastavení 9. bylo první, které jsme minuli a další zastavení bylo 8. a 7. To už nás napadlo, že tuto NS musíme někdy za suchých podmínek projít. Je to tedy námět na některou sobotu na jaře nebo v letních prázdninách.

na zpáteční cestě


stále chumelí

na NS

čertova skálakalvárie Tři kříže

na NS č. 8


Na kraji Batelova po nás pokukovali koníci. Pozdravili jsme se s nimi. V Batelově byl ještě čas k odjezdu vlaku, tak jsme navštívili restauraci. Nevaří se tu, tak jsme se spokojili jen s nápoji a nasvačili se z vlastních zásob.

před Batelovem

v BatelověPo cestě na nádraží stále chumelilo. Na vlak jsme nečekali dlouho. Naše stopy z rána už byly dávno zaváté a hlubokým sněhem jsme nastupovali do vlaku. Do Jihlavy se dostal náš vlak s mírným zpožděním. V Kostelci nabral čtvrt hodinky, protože musel počkat na zpožděný rychlík. V tomto počasí se ani není čemu divit. Hlavně, když všechny vlaky dojedou bez nehod.


k nádražíNa vycházku k Lovětínskému ledopádu se vydalo 13 turistů. S veselou myslí a často hlubokým sněhem překonali 10 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 01. 2017 | 2262 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server