08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Do Ždírce na vtančení do nového roku 2017
První sobotu v roce mívají jihlavští turisté obvykle zarezervovanou pro turistické vtančení do nového roku. Letošní zábava se konala 7. 1. 2017 opět v kulturním domě ve Ždírci.

V pravé poledne se sešli turisté u hlavního nádraží, počkali zde na skupinu, která přijela vlakem z Třebíče a pěšky zvesela vykročili do Ždírce. Bylo mrazivo. Ráno se teploměr dostal až na -19°C. Bylo krásně a slunečno. Přes den se trochu oteplilo, a tak se pochodníkům lépe šlapalo. Pěší skupinu měli vést manželé Korbelovi, ale ze zdravotních důvodů se Honza musel cesty vzdát, a tak vedla výpravu Jitka. Třináctikilometrová trasa vedla přes Helenín, Henčov, Rytířsko do Ždírce.

u hlavního nádraží

vzhůru do Ždírce

na letišti je hodně sněhu

cestou k Rytířsku

u Ždírce

ve Ždírci

Mezitím, než pěšáci dorazili do Ždírce, začal se sál plnit turisty, kteří přijeli autobusem do přilehlých obcí a do kulturního domu docházeli po ujití aspoň několika málo kilometrů. Někteří přijeli až na místo. Hned u vchodu u šatny každý účastník dostal 0,5 l vína, podle výběru červeného nebo bílého, 2 zákusky-věnečky (opět od Věry Veselé) a dárkovou visačku z keramiky PF 2017, kterou jsme zakoupili od výrobce „Hájenská Keramika“.

než se turisté sejdou

náš předseda s předsedou KČT Česká Lípa

než začne zábava

v šatně

sál se naplnil

Zábava začala v 16 hodin. K tanci hrála osvědčená dvojice manželů Doležalových a turisté se hned při prvních tónech nenechali pobízet a spěchali na parket.
Po zahájení přišli do sálu koledníci na Tříkrálovou sbírku a kolem páté hodiny byla podávána večeře. Tentokrát to nebylo pečené kuřecí stehýnko, ale v Zezulkárně připravený vepřový řízek s chlebem a okurkou.

přivítání turistů

Tříkrálová koleda

Po večeři se zase krátkou chvilku tancovalo, když na parket přišla skupinka malých dětí ze souboru Jeřabinka. Dětská říkadla a písničky s tanečky potěšily všechny přítomné. Děti se líbily. Od loňska mezi děvčátka přibyl i jeden hoch. Vystoupení těchto nejmenších bylo velmi milým zpestřením turistické taneční zábavy. Během večera vystoupila také skupina akrobatického rock'n rollu Elvis. Mladší dívčí formace i nejmladší tanečníci sklidili velký potlesk.

vystoupení souboru Jeřabinka

lidé sledují vystoupení

skupina akrobatického rock'n rollu Elvis

Dál se už turisté bavili sami. Jako každý rok si překvapení připravili třebíčští. Letos improvizovali s deštníky. Jejich nápaditost se lidem líbí. S dalším vystoupením přišly naše členky Anička s Evou. Na pomoc si přibraly ještě Ivu z KČT Bedřichov a Čendu z KČT Česká Lípa. Jejich myslivec, dva nebezpeční vlci a hlavně fousatá Karkulka všechny rozesmála a pobavila.

taneční parket je zcela zaplněn

vystoupení  třebíčských turistů

turisté Třebíče

zábava pokračuje

myslivec s Karkulkou

pozor, plíží se vlk

Na chvíli se na zábavu přišel podívat i pan starosta obce Ždírec p. Fiala a zástupce starosty p. Pavlík.
Zábava pokračovala až do 23 hodin, kdy byly přistaveny autobusy. Městský vezl turisty do Jihlavy, druhý odvezl turisty do Třebíče.

na parketě je stále živo

Pořadatelé manželé Svatošovi a Veselí si vyslechli od účastníků pochvalu za zorganizování turistického vstupu do nového roku a přislíbili všem, že se na této akci sejdou opět za rok. Poděkovat musíme také Marušce Altrichterové za práci v šatně (někdy to nemá vůbec lehké), a všem, kteří pomáhali při přípravě a roznášení večeře.

Akce se celkem zúčastnilo 141 turistů, 28 účinkujících a 6 pořadatelů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 01. 2017 | 1268 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí a L. Tomáš |