08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Novoroční výstup na Šacberk
Na Nový rok se tradičně schází jihlavští turisté na vrcholu Šacberk. Letos to byl 20. ročník této akce, který pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava. Celkem se letos zúčastnilo 171 turistů.

Naši turisté z odboru Čeřínek si dali sraz u bývalé Jitřenky. Společně vyšli směrem na Lesnov, kolem Lesní správy a domova pro seniory. Na kraji lesa si při krátké zastávce připili na zdraví do Nového roku a pokračovali lesem k cestě k úpatí Šacberku.

setkání u Jitřenky

k Lesnovu

pozvání na přípitek

Poslední úsek stoupání byl trochu kluzký, ale na to jsou už turisté zvyklí, protože začátkem roku bývá tato cesta téměř vždy zledovatělá, někdy i blátivá. Všichni se však na vrchol dostali.

pod Šacberkem

těsně pod vrcholem

U torza rozhledny čekali již pořadatelé s novoročním čtyřlístkem. Jeho zakoupením turisté podporují výstavbu cest pro vozíčkáře. Také tu probíhala akce Vystup na svůj vrchol na dovybavení Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech.

Potkávali se tu turisté, příznivci turistiky i lyžaři na sjezdovce. Popřáli si vzájemně hodně zdraví do nového roku a individuálně se pomalu rozcházeli.

na zpáteční cestě na zamrzlé Borovince

Novoročního výstupu na Šacberk 1. 1. 2017 se zúčastnilo 25 našich turistů. V dobré náladě našlapali asi 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 01. 2017 | 1268 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |