08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Silvestrovský výstup na Javořici
Poslední den v roce věnují turisté nějakému výšlapu, aby završili celoroční turistickou činnost. Velkou oblibu na Vysočině má akce Klubu českých turistů Telč. XIX. ročník Silvestrovského výstupu na Javořici se konal 31. 12. 2016. Počasí turistům přálo, tak se na vrchol Javořice vypravilo 6025 pěších i cyklo turistů.

Skupina 34 turistů z KČT Čeřínek přijela vlakem do Jihlávky. Prosluněnou, mírně zasněženou krajinou, ozdobenou krajkami z jinovatky šla po TZ na vrchol Javořice. Zpočátku slabý mrazík šimral tváře a s krátkými zastávkami na rozhlédnutí po nádherné krajině turisté postupovali k cíli.

v Jihlávce

k Janštejnu

po ČTZ

slunce v zasněženém lese

přes zamrzlý potůček

u studánky Páně

Těsně před vrcholem si každý příchozí udělal povinnou čárku na započtení účasti. Na vrcholu Javořice bylo už mnoho turistů, kteří si zakoupili novoroční čtyřlístek, aby podpořili vozíčkáře a Studenský knoflík, ke kterému dostali ještě sladkou odměnu. Občerstvení a klobásky byly samozřejmě také připraveny k zakoupení. Setkali se tady turisté i příznivci turistiky z mnoha koutů celé ČR. Postupně, jak přicházeli, pozdravili se, občerstvili se a zase scházeli různými cestami dolů.

vysílač Javořice

setkání na Javořici

vysílač Javořice

Naše skupina sestupovala dolů do Kališť. Všichni se obávali, že cesta bude klouzat, tak, jak to bylo v roce 2013. Obavy se ale nenaplnily. Cesta lesem byla schůdná bez klouzání. Až v Kalištích, kdy sluncem roztátý sníh a následně zmrzlé kaluže nás trochu potrápily. Přes veškerou opatrnost, přece jen nějaké pády byly, ale všechny dopadly naštěstí bez úrazu.

odcházíme do Kališť

v Kalištích

V kulturním domě bylo téměř plno. Občerstvení turisté uvolňovali místa příchozím. Pořadatelé měli plné ruce práce, aby všechny postupně uspokojili výborným gulášem, hrachovou polévkou, čajem a kávou i s palačinkou. Limo a pivo teklo proudem. Po občerstvení se naše celá čeřínkovská skupina vydala z kulturního domu na poslední úsek cesty do Jihlávky na vlak.

do Jihlávky na vlak

Všichni si pochvalovali počasí a dobrou viditelnost. To vždycky na tento pochod nebývá. Co však vždycky bývá, je dobrá a veselá nálada, jak se sluší na poslední den v roce. Při silvestrovském výstupu na Javořici jsme našlapali 16 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 01. 2017 | 2048 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |