Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Vánoční předsilvestrovská vycházka
Mezi vánočními svátky a Silvestrem každým rokem pořádá KČT Tesla Jihlava vycházku. To aby se tuiristé trochu zase rozhýbali po vánočním hodování. Ve středu 28. prosince se na cyklostezce u řeky Jihlavy u „klíčů“ sešli turisté ze všech odborů KČT v Jihlavě.

Celá čtyřicítka lidiček se dala po cyklostezce do Starých Hor, dál k rybníku Borovinka, od Trpasličí jeskyně do Hybrálce. Odtud pokračovala Sklářským lesem k silnici na Bílý Kámen.

sraz u "klíčů"

Iva vítá turisty


k Borovince


rybník Borovinka

zastavení u Borovinky


na Hornické NS (Trpasličí jeskyně)

do Hybrálce

v Hybrálci

rozcestí ke Sklářskému lesu

Na silnici se skupina dlouho nezdržela a po pár metrech odbočila na lesní cestu a cestou necestou se dostala k rybníku mezi Bílým Kamenem a Vyskytnou n. Jihlavou a pokračovala k rybníku Dolňák. Převážná část cesty byla pokrytá rozbředlým sněhem, tak si všichni oddechli na asfaltce do Vyskytné.

rybník s novým srubem

u srubu

rybník Dolňák


do Vyskytné


Na kraji Vyskytné všechny pozvala dnešní vedoucí vycházky Iva na zahradu u svého domu, kde se nachází zvláštní rozcestník. Dostala ho téměř před deseti lety k narozeninám od značkařů, ke kterým také patří. Bylo to příjemné zastavení. O pohoštění nebyla taky nouze.

u Svobodů

u Svobodů

rozcestník u Svobodů

"na zdraví"


Od domu Ivy a jejího manžela došla celá skupina do nového hostince „Pod Lípou“, kde byla příležitost v příjemném a nekuřáckém prostředí si dát něco k snědku a k občerstvení po 11ti kilometrové trase.

hostinec Pod Lípou


jdeme na autobus


V hostinci se turisté už rozcházeli. Někteří šli pěšky do Rantířova na vlak, jiní si počkali ve Vyskytné na autobus. Možná někteří došli až do Jihlavy pěšky.

trasa vycházky


Byl to velmi pěkně strávený zimní den, i když trochu mokrý, ale v dobré náladě všech zúčastněných.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 12. 2016 | 1283 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server