Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Mikulášská vycházka na Čeřínek
Místo plánovaného promítání z naší činnosti se uskutečnila 3. 12. 2016 neplánovaná Mikulášská vycházka na Čeřínek. Sobotní ráno se vylouplo do slunečna. V Kostelci vystoupilo z vlaku 35 turistů a pomalým tempem se všichni vydali na Čeřínek na turistickou chatu.

Krajina byla krásně ozářená sluncem a pozůstatek sněhu vykouzlil krásné pohledy do krajiny. Ani vítr nefoukal. Chvíli se muselo jít po silnici. Na rozcestí u lesa navádí zelená turistická značka na lesní cestu až k turistickým chatám KČT.
Čím výš jsme vystupovali, tím víc přibývalo sněhu. Překvapilo nás to, protože v Jihlavě téměř všechen sníh, co ve čtvrtek ve dne napadl, spláchl noční a páteční déšť. Užívali jsme si té nádhery. Na Čeřínku nás tu čekali ještě další turisté, tak nás bylo celkem 40.

v Kostelci je nás 35


na Čeřínek
Cejle-rozcestí


po ZTZ lesem nebo po silnici?
pod Čeřínkem


sněhu přibývá


turistické chaty na ČeřínkuNa turistické chatě v restauraci na nás byli připraveni. Polévka, oblíbená pečená žebírka s křenem a hořčicí a jiná výborně připravená jídla. Všichni si přišli na své. Po obědě byl ještě čas k odjezdu objednaného autobusu, tak si mnozí vyšli do okolí. Prvním cílem byl nedaleký vrchol Čeřínku (761m n. m.).

v chatě v restauraci
vrchol Čeřínku 761mNejvětším zážitkem byla zasněžená sjezdovka. Na kopečku nad sjezdovkou bobovaly děti. Naši turisté se bavili pozorováním klouzajících se dětí a některé dokonce kopeček také nalákal na sklouznutí. Užili jsme si legraci a po chvíli se vrátili zpět do restaurace chaty, abychom ještě uspokojili chuťové pohárky a zahřáli se před odjezdem.

na sjezdovce


kopeček na sjezdovce


klouzaly se nejen děti
po vycházceV 16:00 hodin přijel autobus. Přijel na parkoviště U Lípy, protože kluzká cesta mu nedovolila přijet až k chatě. Pomalu a opatrně jsme se vydali dolů k parkovišti. Všechno jsme zvládli a ve zdraví se dostali dolů, i když pár „hladkých přistání“ na uklouzané cestě bylo.

odchod k autobusu
slunce zapadlo, vyšel měsíc


autobusem do JihlavyVeselá nálada panovala ještě v autobuse, který nás v pořádku dopravil do Jihlavy. Celkem se na Mikulášské vycházce našlapalo sněhem a ledem 10 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 12. 2016 | 1367 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server