08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Poslední puchýř Lázně Bělohrad
Klub českých turistů každoročně pořádá na konci turistické sezony celostátní akci nazvanou ZA POSLEDNÍM PUCHÝŘEM.
45. ročník se konal od 17. - 20. 11. 2016. Jeho pořadatelem byla oblast KČT Královéhradeckého kraje, odbor Lázně Bělohrad, odbory Nová Paka, Hořice, Ostroměř a Pecka, město Lázně Bělohrad a cestovní kancelář HOŠKA TOUR.

I z Jihlavy se vypravují skupiny na tuto turistickou akci. Naše malá skupinka 9 turistů přijela do Lázní Bělohrad v pátek. Někteří přijeli autem, zbytek dovezl po čtyřhodinové jízdě a několikanásobném přesedání vlak.

park u nádraží

z nádraží do Lázeňského hotelu

u Lázeňského hotelu

Prezentace probíhala v kulturním sále Lázeňského hotelu na náměstí K. V. Raise. Přihlásili jsme se a obdrželi obálku se stravenkami a pamětní tašku. Ta obsahovala odznak, mapy, informace, pohlednice, brožurky, a další propagační materiály.

kulturní sál Lázeňského hotelu

než pojedeme na ubytování do Pecky

Vydali jsme se na obhlídku města, po prohlídce města jsme odjeli do místa ubytování v autokempu Pecka. Ubytováni jsme byli v chatkách pro čtyři. Vzhledem k ročnímu období byly chatky vybaveny přímotopy. Odpoledne jsme si vyšli na prohlídku městyse Pecka, navštívili místní zříceninu hradu a útulnou cukrárnu. Vrátili jsme se do kempu na večeři.

pojedeme do Pecky

cestou do Pecky

autokemp Pecka

naše ubytování v chatce

půjdeme na obhlídku obce Pecka

z kempu je vidět hrad Pecka

Pecka

zřícenina hradu Pecka

výhledy od hradu

Sobotní ráno bylo deštivé, ale přesto jsme se vydali na plánovanou vycházku, kterou připravili pořadatelé. Trasa na 10 km: Z náměstí po modré značce okolo hradu přes Krkonošskou vyhlídku na Bukovinu, kde byla kontrola s občerstvením. Pokračovali jsme po modré značce na rozcestí. Dál po vlastním značení do Prostřední Nové Vsi a po žluté turistické značce do Lázní Bělohradu, kde byla v Lázeňském hotelu kontrola a cíl.

v sobotu od rána prší

po silnici do Pecky na start

vystupujeme k hradu Pecka

výhled od hradu za deště

zimní tábor KČT

po MTZ

setkání s turisty Bedřichova

kontrola na Krkonošské vyhlídce

výhledy jsou v mlze

pokračujeme po MTZ na Bukovinu

stále zamlžené vyhlídky

před Bukovinou

Bukovina u Pecky

kontrola na Bukovině

blátivá cesta

po MTZ

roubenky v obci Brtev

voliéra s papoušky v Brtvi

v Lázních Bělohrad

Po příchodu do Lázní Bělohrad jsme se přihlásili v Lázeňském hotelu. Podle plánu jsme chtěli jít zpět do Pecky, ale protože stále trvalo deštivé počasí a brzy se v tuto roční dobu stmívá, zvolili jsme raději přepravu autobusem, který zajistili pořadatelé.

do cíle pochodu

v cíli

oběd U Kapra

Nedělní ráno bylo jako vyměněné. Začalo se ukazovat sluníčko, a tak jsme odjeli do Lázní Bělohrad na start jedenáctikilometrového pochodu.

neděle ráno

opouštíme kemp Pecka

převoz zavazadel zajištěn

Část turistů odjela autem domů a zbytek se vydal na trasu z Lázní Bělohrad do Ostroměře.

někteří již odjíždějí

Trasa na 11 km vedla od startu po zelené značce přes Šárovcovu Lhotu a Libín do Ostroměře. Cíl byl na vlakovém nádraží od 11.00 do 14.00 hodin. V tomto čase bylo pro turisty otevřeno Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana. Cesta za pěkného počasí nám ubíhala. Obdivovali jsme malebné vesničky s krásnými roubenkami a barevnou podzimní krajinu, nyní ozářenou sluncem.

Lázeňský hotel v Lázních Bělohrad

odcházíme z Lázní Bělohrad na 11 km trasu

po včerejším dešti je ještě bláto

před Šárovcovou Lhotou

Šárovcova Lhota

u studánky u kamenného stolu

Libín

úvozová cesta

pomník A. Jiráska od J. Štursy

V Ostroměři jsme se zastavili v muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana. Po prohlídce muzea nám ještě zbylo trochu času, tak jsme se zastavili na občerstvení a oběd v restauraci. Na nádraží v Ostroměři jsme si vyzvedli zavazadla, která nám pořadatelé převezli z Lázní Bělohrad a ve 14 hodin jsme odjeli vlakem do Jihlavy.

roubenky v Ostroměři

u muzea

pracovna E. Štorcha

před muzeem

v Ostroměři

nádraží v Ostroměři

V pěkném prostředí v okolí Lázní Bělohradu a Pecky jsme strávili tři dny. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nám zde bylo dobře. Na posledním puchýři jsme po pěkných cestách i v načervenalém blátě našlapali 36 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 11. 2016 | 1689 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |