08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic
V minulém článku jsme psali o sobotním pochodu Vysočinou k Telči. Hned další den, v neděli 6. 11. 2016, pořádal KČT Telč svůj druhý z podzimních dálkových pochodů, nazvaný Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic. Byl to 39. ročník a ztracenci se opět vydali po 594 letech po cestách husitských bojovníků.

Z Jihlavy přijelo 17 turistů a všichni s ostatními turisty, kteří si vybrali trasu lučištníků, odjeli připraveným autobusem do Řásné, kde byl začátek desetikilometrové trasy: Řásná – Velký pařezitý rozcestí – U obrázku – Bor – Jihlávka. Zachmuřená obloha a předpověď celodenního deště neubrala na odhodlanosti turistů absolvovat aspoň tuto nejkratší trasu. Vybaveni pláštěnkami a deštníky, které zatím zůstávaly složeny, jsme se zvesela vydali podle popisu na cestu. Krajina, i když nebyla rozsvícená sluníčkem, přesto hýřila podzimními barvami, ještě úplně nespadaného listí. Vzpomněli jsme si na obrázek Velkého pařezitého rybníka pod modrou oblohou z loňska. Ten letošní je jiný, ale také hezký.

Řásná

v Řásné

k Velkému pařezitému

Velký pařezitý rybník

berou, neberou?

na hrázi rybníka

Na kontrolách jsme se mohli zahřát teplým čajem.
kontrola na Klepadle

pokračujeme na další kontrolu

přes překážku

kontrola U obrázku

opravená kaplička v Janštejně

z Horních Dubenek

U rybníka Bor byly tradičně připraveny Pamětní listy a špekáčky k opečení.

v cíli pochodu

opékání u Boru

U Boru jsme se ale nezdrželi dlouho. Měli jsme sice dostatek času dojít do Jihlávky do odjezdu vlaku, ale vyhnalo nás drobné mrholení, které pomalu přecházelo v nepříjemný déšť.

začíná mrholit, půjdeme do Jihlávky

Do Jihlávky jsme došli ještě bez pláštěnek a většinou bez deštníků. Než přijel vlak, usadili jsme se v čekárně.
Den sice nebyl sluníčkový, ale i tak jsme byli spokojeni se svými ušlapanými 12kilometry ve společnosti kamarádů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 11. 2016 | 1380 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |