08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Podzimní Vysočinou
Na sobotu 22. 10. 2016 nás Míša a Mirek Svatošovi pozvali do Žďáru nad Sázavou na pochod Podzimní Vysočinou.

V sobotu ráno se v Jihlavě na nádraží sešlo 17 turistů Čeřínku a společně odjeli do Žďáru nad Sázavou. Před nádražím jsme se společně vyfotili a odešli na start pochodu v ZŠ J. Palacha. Zde si každý zvolil trasu, kterou pro turisty připravili pořadatelé z KČT Žďár n. Sázavou. Sedm turistů šlo na trasu 22 km a ostatní se přihlásili na 14 km.

Mirek vítá účastníky ve Žďáře n. Sázavou

přihlášení k pochodu

Doporučená trasa 22 km vedla směrem na Českou Mez – Šlakhamr – Samotín – Peperek – Vápenice -vodní nádrž Pilák a zpátky na start pochodu.
Doporučená trasa 14 km vedla do Hamrů n. Sázavou kolem sochy Hamroň, k soše Mamlas a po MTZ kolem rybníku Mikšovec k jezírku Vápenice a po ZTZ na hráz v.n. Pilák, odtud po cyklostezce okolo Konventního rybníka zpět do místa startu a cíle v 5. ZŠ.

Procházeli jsme městem po ČTZ směrem na Hamry n. Sázavou. Před Hamry jsme odbočili k soše Hamroň. U Hamroně jsme se potkali s turisty Bedřichova a pokračovali jsme s nimi k soše Mamlase.

začátek pochodu

nám. ve Žďáře

zpočátku byla mlha

podzim u Hamrů n. S.

turistky z KČT Bedřichov

společně u Hamroně

rybník Dívka

Mamlas

u Mamlase

Po MTZ jsme sešli k rybníku Mikšovec, lesem jsme došli k jezírku Vápenice. Zde nádherně svítilo sluníčko a odrazy stromů na hladině jezírka tvořily krásnou kulisu podzimu.

po MTZ

rybník Mikšovec

k jezírku Vápenice

jezírko Vápenice

slunce mezi stromy

Dále cesta vedla po ZTZ k v. n. Pilák. Jeho hladina je na velmi nízkém stavu. Zastavili jsme se v cukrárně na kávu a něco dobrého k ní a kolem Bránského rybníka po cyklostezce zpět do startu a cíle.

vodní nádrž Pilák

Tálský mlýn

vodní nádrž Pilák

lípa U Tokozu

historický most ve Žďáře n. S.

Bránský rybník

v cíli

Zde jsme obdrželi pamětní list, poděkovali pořadatelům a odešli na vlak do Jihlavy.

než přijede vlak

Celkově Podzimní Vysočinou našlapala větší skupina 17 km a druhá 22 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 10. 2016 | 1369 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |