Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Podzimní Vysočinou
Na sobotu 22. 10. 2016 nás Míša a Mirek Svatošovi pozvali do Žďáru nad Sázavou na pochod Podzimní Vysočinou.

V sobotu ráno se v Jihlavě na nádraží sešlo 17 turistů Čeřínku a společně odjeli do Žďáru nad Sázavou. Před nádražím jsme se společně vyfotili a odešli na start pochodu v ZŠ J. Palacha. Zde si každý zvolil trasu, kterou pro turisty připravili pořadatelé z KČT Žďár n. Sázavou. Sedm turistů šlo na trasu 22 km a ostatní se přihlásili na 14 km.

Mirek vítá účastníky ve Žďáře n. Sázavou


přihlášení k pochodu


Doporučená trasa 22 km vedla směrem na Českou Mez – Šlakhamr – Samotín – Peperek – Vápenice -vodní nádrž Pilák a zpátky na start pochodu.
Doporučená trasa 14 km vedla do Hamrů n. Sázavou kolem sochy Hamroň, k soše Mamlas a po MTZ kolem rybníku Mikšovec k jezírku Vápenice a po ZTZ na hráz v.n. Pilák, odtud po cyklostezce okolo Konventního rybníka zpět do místa startu a cíle v 5. ZŠ.Procházeli jsme městem po ČTZ směrem na Hamry n. Sázavou. Před Hamry jsme odbočili k soše Hamroň. U Hamroně jsme se potkali s turisty Bedřichova a pokračovali jsme s nimi k soše Mamlase.

začátek pochodu

nám. ve Žďáře

zpočátku byla mlha

podzim u Hamrů n. S.

turistky z KČT Bedřichov

společně u Hamroně

rybník Dívka

Mamlas

u Mamlase


Po MTZ jsme sešli k rybníku Mikšovec, lesem jsme došli k jezírku Vápenice. Zde nádherně svítilo sluníčko a odrazy stromů na hladině jezírka tvořily krásnou kulisu podzimu.

po MTZ

rybník Mikšovec


k jezírku Vápenice

jezírko Vápenice


slunce mezi stromy


Dále cesta vedla po ZTZ k v. n. Pilák. Jeho hladina je na velmi nízkém stavu. Zastavili jsme se v cukrárně na kávu a něco dobrého k ní a kolem Bránského rybníka po cyklostezce zpět do startu a cíle.

vodní nádrž Pilák

Tálský mlýn

vodní nádrž Pilák

vodní nádrž Pilák

lípa U Tokozu


historický most ve Žďáře n. S.


Bránský rybníkv cíli


Zde jsme obdrželi pamětní list, poděkovali pořadatelům a odešli na vlak do Jihlavy.


než přijede vlak


Celkově Podzimní Vysočinou našlapala větší skupina 17 km a druhá 22 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 10. 2016 | 1369 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server