08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Moravská Nová Ves
Ve středu 28. 9. 2016, na svátek Václava, se vydali naši cykloturisté vlastní dopravou na čtyřdenní pobyt do městyse Moravská Nová Ves, který leží v nejjižnějším cípu Moravy, u hranic se Slovenskem a Dolním Rakouskem, aby ještě využili krásného počasí ke společným vyjížďkám v nádherné krajině.

Celkem se sjelo během středy a čtvrtka 36 cykloturistů, kteří byli ubytováni v penzionech Selský dvůr a Bolero. Zpočátku vzniklo malé nedorozumění s ubytováním, ale nakonec se všechno vyřešilo ke všeobecné spokojenosti.

na Medlově jsme měli původně bydlet

naše ubytování v penzionu Bolero

Cyklisté se rozdělili na jednotlivé skupinky, to podle výkonnosti a kamarádství a vydávali se do okolí. Častým cílem se stal například soutok řek Moravy a Dyje a Lednicko – Valtický areál. Po cyklostezkách, silnicích i cestách necestách každý najel asi 200 km. Příjemné, skoro až letní počasí dodávalo na atraktivitě zdejší vinařské krajiny. Večerní posezení u dobrého vína a burčáku pod hvězdnou oblohou nemělo chybu.

čvrtek-jedeme na snídani

Dyje u Janova hradu

Janův hrad

v Lednici

počkejte, já vás vyfotím u zámku!

u zámku Lednice

Minaret

pohledy z Minaretu

ve Velkých Bílovicích

večerní posezení u burčáku

Ubytování bylo dobré. U snídaně a večeře se všichni z obou penzionů scházeli v Selském dvoře, kde si pochutnávali na domácí vynikající stravě. Pochvalu zaslouží paní kuchařka i obsluhující perzonál.

v sobotu jedeme do Valtic

znovu u Janova hradu

Apollónův chrám

Lednické rybníky

U Třech Grácií

Tři Grácie a dvanáct Čeřínků

sv. Hubert

Rendez-vous

Valtice

Kolonáda na Rajstně

Schrattenberg

vracíme se přes Rakousko

do Lanžhota

po cyklostezce na Pohansko

odpočinek na Pohansku

vinice u Týnce

Poslední den v neděli 2. 10. 2016 bylo ráno už trochu zatažené. Podle předpovědi se mělo citelně ochladit a přijít měl i déšť.

nedělní vyjížďka po snídani

počasí se kazí

malá ZOO v Moravské Nové Vsi

odjíždíme do Jihlavy

Hned po snídani si ještě někteří na chviličku vyjeli okolo městyse, ale tmavnoucí obloha nevěstila nic dobrého. Nezbývalo, než sbalit kufry, naložit kola a vydat se zpátky do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2016 | 1450 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |