Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Kraj pod Javořicí
První říjnovou sobotu jsme se s Martou a s Mirkem vypravili do kraje pod Javořicí. V počtu 26 turistů jsme přijeli na vlakovou zastávku do Horní Vilímče.

Tady nám Marta představila dnešní program a připili jsme a poblahopřáli Marcele k narozeninám.
Poté jsme vyšli směrem ke vsi a hned na jejím počátku jsme odbočili doleva na polní cestu lemující trať. Poklid venkovského prostředí narušilo nečekaně několik nákladních aut plně naložených kukuřičnou řezankou.
Okolo rybníka jsme dospěli do obce Prostý s několika stylovými chalupami. Za vsí naše cesta pokračovala k dalšímu rybníku s pěkně upraveným okolím. K odpočinku a ke svačině jsme si vybrali necelý kilometr vzdálený menší rybníček.
Následovala polní cesta lemovaná mladými břízkami. Mírný větřík příjemně osvěžoval teplý vzduch a my jsme po dalším kilometru stanuli v obci Vesce. Krátce jsme se zastavili u rodného domu hudebního skladatele Václava Judy Novotného, který se zde v r. 1849 narodil.
Přesně jeden kilometr zbýval do městečka Počátky, jehož městské jádro je památkovou zónou. Zastavili jsme se na náměstí u kostela sv. Jana Křtitele z 2. poloviny 13. století. Opravené, barevně lahodné domy na náměstí a celkový poklid působí pozitivně na každého návštěvníka města. K občerstvení jsme zvolili Hostinec U Karásků. Bez povšimnutí nezůstala ani cukrárna na náměstí.
Zpáteční cestu jsme nastoupili po půl jedné po silnici kolem Klátovského mlýna a několika rybníků. Část skupiny pak odbočila na louku a do údolí k Balkovu rybníku s nádherným pohledem na protější Kopejtkův mlýn. Balkovým peklem jsme pokračovali divokým úsekem ke skalám a na hráz rybníka až na lesní cestu ke Kopejtkovu mlýnu - krásnému stavení s mohutným dubem a neopakovatelnou atmosférou. Škoda, že nebylo více času na řádné pokochání se těmito krásami. Vzhledem k tomu, že do odjezdu rychlíku ze zastávky Počátky – Žirovnice zbývala asi čtvrthodinka, urychleným tempem jsme stoupali do mírného kopečka vesničky Stojčín. Došli jsme včas, a dokonce bylo několik minutek k dobru.
Za okny rychlíku se míhala zlatě ozářená Vysočina a my jsme si považovali toho, že nám příroda dopřála tak výjimečně teplý podzimní den.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 10. 2016 | 1357 přečtení |
Zdroj: text a foto: Marta Drobná |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server