Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Vycházka na Smrček
Na sobotu 3. 9. 2016 naplánoval František Smejkal vycházku do Číchova na Smrček.

Po příjezdu do Číchova nás František přivítal Modrým z nebe, kde měl ostružiny ze své zahrady. Poté nás seznámil s trasou vycházky Číchov - Červená Lhota – Čechtín – Smrček – Bransouze.

v Číchově

František seznamuje s vycházkou

Modré z nebe od Františka

kaple v Číchově


Vydali jsme se po ČTZ směrem na Červenou Lhotu. Po cestě se k nám přidala naše turistka Marie, která má u Číchova chatu. Lesní pěšinou jsme stoupali do kopce k Červené Lhotě. Místní Agrodružstvo zde provozuje mléčný automat. Někteří si mléko načepovali do přinesených lahví.

po ČTZ


stále po červené

co vidíme?

v Červené LhotěU kostela sv. Vavřince nás František seznámil s historií obce. Podívali jsme se na opravenou studnu a pokračovali cestou na Čechtín. V Čechtíně jsme se zastavili u technické památky cihlářské pece, něco si pověděli o pálení cihel a podívali se dovnitř pece.

o historii Červené Lhoty

kostel sv. Vavřincebývalá cihelna v Čechtíně


u cihelny

prohlídka cihelny


Další naše kroky vedly cestou na Smrček. U hájenky jsme se podívali na turistický rozcestník a pokračovali neznačenou cestou na Kouty a Chlum. Po cestě nás František seznamoval s kopci na obzoru (Čihalínský kopec, Haškův kopec, Salátův kopec, Jalovec).

cesta na Smrček

cesta na Smrček

Roman dělá koníka

koník padl únavou

svačina

bývalá hájenka Smrček

neznačenou cestou


v Koutech

v Chlumu

neznačená cesta do Bransouz


V Chlumu nás opustila Marie, která šla na svou chatu a my pokračovali polní cestou do Bransouz na vlak.


koupaliště v Bransouzích

mapka vycházky


Vycházka se všem 14 turistům líbila a našlapali 19 km.
Jeden malý nedostatek vycházka měla - a to nemožnost se občerstvit. Všechny hospody mají v sobotu dopoledne zavřeno. Za to však František nemůže.

Ve vlaku jsme Františkovi poděkovali a již se těšíme na jeho další vycházky po značených i neznačených cestách Vysočiny.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 09. 2016 | 1588 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: P. Varhaníková, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server