08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY V SRPNU

Léto v Železných horách

V obci Sobíňov probíhá každý rok o prázdninách velká turistická akce LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH, konaná za spolupráce KČT Havlíčkův Brod a obce Sobíňov. Letošní 22. ročník se uskutečnil v sobotu 6. 8. 2016. Za pěkného letního, ale ne tropického počasí se sešlo na startu asi pětistovka pochodníků i cyklistů. Pro pěšáky byly připraveny trasy na 50, 35, 25, 15 a 7 km.
Našich členů se zúčastnilo 10. Po příjezdu do Sobíňova se na startu přihlásili na trasu 15 km.

turisté jdou od vlaku na start

na startu U Štefana

Cesta vedla do Podmoklan, přes Nový a Horní Studenec, po žluté přes Ždírec n/D a dál po červené do Nového Ranska a do cíle v Sobíňově.

na trase pochodu

před Podmoklany

pramen Dobrá voda

zvonička v Podmoklanech

Nový Studenec

malebná zákoutí v Horním Studenci

kostel sv.Václava s dřevěnou zvonicí

chrpy ve zlatém obilí

ve Ždírci n.Doubravou

odpočinek před Sobíňovem

kamarád z H. Brodu

V cíli každý obdržel Pamětní list a malou pozornost – šikovnou plastovou lupu.

v cíli

před odjezdem ze Sobíňova

Pro příchozí turisty bylo v cíli připraveno občerstvení za velmi příznivé ceny. Každý si mohl vybrat podle chuti nejméně z pěti jídel. Všem moc chutnalo. Po dobrém jídle a popovídání s kamarády z jiných odborů skupinka čeřínkovských odjela vlakem do Jihlavy.

Cestami Jaroslava Haška

V sobotu 27. 8. 2016 pořádal KČT Světlá n. S. dálkový pochod Cestami Jaroslava Haška, jehož se členové KČT Čeřínek zúčastnili a Pepa Kaman, který turisty do Světlé vedl, napsal:
Mé  poslední prázdninové vycházky  se zúčastnilo 10 dospělých turistů a jedna mini turistka Natálka. Sešli jsme se v sobotu na Hl.nádraží, odkud jsme se vlakem  vydali do Světlé n. Sázavou, kde jsme se zúčastnili 35. ročníku Dálkového pochodu Cestami Jaroslava Haška. Počasí nám, jako na každé mé vycházce přálo. Bylo celý den slunečno, i když teplo bylo poněkud vyšší. I tak jsme ale vše v pohodě zvládli. Navržená trasa byla plánovaná na 10 km, ale my jsme se vraceli zpět po nové  cykloztezce kolem Sázavy. Tím jsme si pochod prodloužili na 15 km. V cíli jsme potom obdrželi diplom a skleněnou číši s logem pochodu.

S organizací pochodu jsme byli spokojeni a pokud nám nohy a zdraví budou sloužit, zúčastníme se dalšího ročníku.
J. Kaman

To byly poslední zprávy z prázdninových nepravidelných vycházek. V září se opět sejdeme na vycházkách, které jsou v našem kalendáři.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 08. 2016 | 1674 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, J. Kaman, foto: V. Veselá, M. Švédová |