Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
ČERVENCOVÉ VYCHÁZKY
Prázdninové vycházky nejsou v kalendáři, přesto se turisté každou sobotu někam vypraví.

Malá vycházka z Hvězdoňovic do Třebíče

Skupinka jedenácti turistů se v sobotu 9. 7. 2016 vypravila vlakem na malou vycházku do Hvězdoňovic. Tuto vycházku připravily A. Růžičková a E. Kumštárová.
Z malého nádraží šli do chatové osady k rybníku Steklý. Hned u první chaty obdivovali vyřezávané postavičky a barevně sladěné květiny ve velkých mísách. Když se obdivovatelé nasytili tou nádherou, pokračovali lesní cestou do Čechočovic a odtud seběhli z kopce do Starče. V místní restauraci „Voslovna“ měli jen kávu a pivo, a tak pokračovali do Boroviny u Třebíče. Prošli celé Libušino údolí, pak se vydrápali na most a k nádraží. Několik turistů jelo vlakem už o půl druhé, ostatní jeli o hodinu později. Stavili se ještě na polévku.
Užili si krásný slunný den, plný pohody a smíchu. Našlapali přitom 13 km.
napsala A. Růžičková, foto E. Kumštárová

ve Hvězdoňovicích


k rybníku Steklý

v chatové osadě
rybník Steklý

do Starčeve Starči

v Borovině

Libušino údolí


Z Horní Cerekve do Batelova


Druhá prázdninová sobotní vycházka byla 16. července 2016 a vedla z Horní Cerekve do Batelova. Připravil ji Pepa Kaman.
Začátek cesty k zatopenému kamenolomu byl trochu blátivý z celotýdenního deště, ale to neodradilo 20 turistů, kteří se na výlet vydali. Zato se jim zatopený lom ukázal ve své půvabné kráse, i když se sluníčko střídavě schovávalo za mráčky. Lom byl neobvykle tichý. V tuto dobu bývá obležený koupajícími se lidmi, ale dnes bylo na koupání chladno. Okolo potápěčské základny pokračovala skupina do obce Švábov. Pěkně upravená náves, provoněná rozkvetlou levandulí, přímo lákala k odpočinku. Ze Švábova už byl jen kousek k bývalému hotelu Harmonie. Dnes je hotel opuštěný a trochu zchátralý. V blízkosti tohoto dříve pěkného objektu se pásly kozy a nejvíce obdivu sklidil přítulný kozel s mohutnými rohy.
Odtud už za malou chvíli došli turisté do Medliček. Navštívili restauraci v nově otevřeném wellness penzionu. Krásná budova, krásný moderní interiér, dobré jídlo a krásně upravené okolí. Víc není třeba popisovat. Z Medliček odcházeli všichni spokojeni.
Do Batelova se po cestě ještě těšili pěknými výhledy do kraje. V Batelově na nádraží se dlouho nezdrželi. Vlak přijel přesně na čas.
Vycházka byla dlouhá 11 km.
napsala a fotila V. Veselá

v H. Cerekvi

u zatopeného lomu

zatopený kamenolom u H. Cerekve


u potápěčské základny


přicházíme do Švábova

ve Švábově

kostelík ve Švábově

pastvina u Harmonie

přítulný kozel

penzion Medličkydo Batelova

Zámecký rybník v BatelověVycházka na Montserrat a do Dačic

V sobotu 23. 7. odjíždělo vlakem 9 turistů z jihlavského hlavního nádraží směrem do Mutišova. Desátá turistka přistoupila na městském nádraží. Obvykle zážitky přicházejí až během výšlapu, ale tuto sobotu přišlo překvapení už při příchodu paní průvodčí. Velice se podivila, že všichni, kromě té desáté turistky, měli jízdenku pro tuto cestu neplatnou. Ač si každý kupoval jízdenku do Mutišova (a to každý jednotlivě, a ne přímo za sebou), všech devět obdrželo jízdenku do Budišova u Třebíče. Vždycky bylo všechno v pořádku, ale chybička se vloudí tam, kde to nikdo nečeká. Paní pokladní asi špatně rozuměla a cestující si nevšimli, že mají jinou cílovou stanici, než kam chtěli cestovat. Problém byl na světě. Všichni tedy byli srozuměni s tím, že si koupí novou jízdenku, a večer, až se vrátí zpět do Jihlavy, se zkusí zeptat u pokladny, zda by mohli neplatnou jízdenku vrátit. Po chvíli přemýšlení zavolala paní průvodčí mobilem do pokladny, kde vzniklo nedorozumění a s paní pokladní se domluvily, že jízdenky vymění hned ve vlaku. Všechno to proběhlo v klidu. Paní průvodčí byla velice vstřícná a stále jednala příjemně. A nemusela, vždyť si devět lidí nezkontrolovalo, kam mají jízdenku. Tak se všechno šťastně vyřešilo a další cesta proběhla už bez závad.
V Mutišově se celá skupina vydala polní cestou i necestou na Montserrat (548 m n. m.), ke kostelu Panny Marie Bolestné z roku 1650. Po prohlídce okolí kostela vedla turisty zelená TZ do obce Mutná s pěkným rybníčkem a nádherně rozkvetlými lekníny, dál stále po zelené až k hospůdce U Splavu. Otevírací doba v hospůdce byla za dvě hodiny. Touto informací byli všichni velice zklamáni, protože bylo poledne, teplota vzduchu vystoupala opět ke třicítce a široko daleko nebyla žádná jiná občerstvovna. A vlastní zásoba vody nebyla tou pravou představou zažehnání velké žízně. Prostě byla chuť na pivo. Najednou se v hospůdce otevřely dveře a ochotný, usměvavý mladík (provozovatel, nebo majitel?) nabídl unaveným, a studeného moku chtivým turistům své služby. Není divu, že se návštěvníkům po občerstvení od splavu ani nechtělo.

z Mutišova


k Montserratu


Montserrat - kostel P. Marie Bolestné

v Mutnéusměvavý hostinský

splav na Dyji

Další cesta vedla do Hradišťka a pak částečně po Naučné vydří stezce do Dačic. V Dačicích vyšel čas jen na krátké mrknutí na klášter bosých karmelitek, odkud je pěkná vyhlídka na město Dačice. Ještě před odjezdem do Jihlavy přišla k chuti polévka v hotelu Dyje.

v Hradišťku


Dačice - klášter bosých karmelitek


Dačice od kláštera

nádraží Dačice město

Vycházka pod vedením J. Kamana se vydařila, i když to ze začátku tak nemuselo být, ale díky vstřícným jednáním a ochotou dobrých lidí byli turisté nadmíru spokojeni. Na své cestě ušli 16 km.
napsala a fotila V. Veselá

Z Dačic na vrch Bába

Na místo setkání Báby s Grázlem pozval Pepa turisty v sobotu 30. 7. 2016. Poslední sobotní červencové ráno bylo černě zatažené a kolem sedmé se spustil silný liják, který zanedlouho slábl a než 11 kamarádů, které déšť neodradil, nastoupilo do vlaku, vysvitlo slunce a pálilo až do večera. Jelo se do Dačic. Tam, kde minulý týden vycházka skončila, tam tento týden začala, ale ze dvou třetin v jiném obsazení. Z Dačic se skupinka vydala po MTZ směrem na Bílkov a na kopec zvaný Bába (kóta 665m). Podle pověsti se tady měla na cestě lesem od Slavonic na jarmark do Dačic potkat babka s vyhlášeným lotrem Grázlem (Grasel). Na vrcholu Báby jsou dřevěné plastiky, zhotovené hasiči z Bílkova. Prohlídka a vyfotografování u plastik, svačinka a gratulace k Františkovým významným narozeninám byla příjemným odpočinkem.

zastávka Dačice - město

Dačice

U Borecké hráze

U Borecké hráze

do Bílkova po MTZ

slunce pálí

v Bílkověkraj u Bílkova
cesta na Bábu
turisté u Báby

je tu nejen Bába, ale i dědek

babky u dědka


Zpátky do Dačic šli turisté stejnou cestou lesem a sbírali houby, které si vyhlídli při cestě nahoru. Zmoženi horkem se chtěli zastavit v hospodě v Bílkově, ale tady bylo zavřeno. Až u zastávky ČD Dačice – město se zchladili na letní terase hotelu Dyje.

houby rostou

u zavřené hospody

zpět do Dačic

na terase U Dyje

čekáme na vlak


Vycházka nebyla náročná na terén, ale 15 km v horku a dusnu stačilo.
napsala V. Veselá, fotky V. Veselá a J. Veselý


| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 07. 2016 | 1741 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server