Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Kamenské aleje
KČT Kamenná pořádá na začátku prázdnin pochod „Kamenské aleje“, jehož se čeřínkovští téměř každoročně účastní. Letos byla sobota 2. 7. 2016 opět v našem kalendáři, jako poslední plánovaná akce před prázdninami.

Dopolední sluníčko již hodně hřálo a doprovázelo nejen turisty pochodníky směřující do Kamenné, ale také cyklisty a ostatní cestující, kterých byl plný vlak. V Kamenné, kromě dalších cestujících vystoupilo 11 turistů z KČT Čeřínek. Dvanáctá čekala na malém kamenském nádraží Draha Kabátková, která v Kamenné bydlí a přivítala všechny velikou krabicí „dobrých a ještě lepších“ koláčů. Společně se všichni vydali na start pochodu. Cestou ujídali koláče a libovali si pohodu dnešního dne.

Draha s krabicí koláčů
rybník v Kamenné

na Žižkův kopec na start


na Žižkově kopci


Na startu se přihlásili, ke koláčům si dali kafe, pozdravili se s turisty cyklisty Čeřínku, kterých jelo 5 a vydali se na pěší trasu: Kamenná - starý most U Lutriána – Věžnice - Nové Dvory – Kamenná. Po cestě měli pořadatelé připraveny soutěže pro dětské účastníky. Bylo to např. házení na cíl tenisovými míčky, střelba ze vzduchovky, poznávání stromů podle listů a dalších. Svoji šikovnost si zkusili i někteří dospělí.

přihlášení na startu

kafe před startem


cyklisté Čeřínku

na trase


rybníček s lekníny

hry pro děti

i pro dospělé


poznej strom podle listů

poznej strom podle listů
alejí

střelba ze vzduchovky


Malá odpočinková zastávka byla u Věžnice u starobylého mostu přes říčku Šlapanku. Kamenný středověký most U Lutriána je jeden z nejstarších mostů v Čechách.


Šlapanka

most U Lutriána

na mostě


smírčí kříž u VěžniceOd mostu skupinka pokračovala přes Věžnici do Nových Dvorů. Tady se všichni těšili na studené občerstvení v místní klubovně hasičů, kde právě zavírali. Ochotní pořadatelé ale nenechali žíznivé turisty z Jihlavy dál žíznit a natočili vychlazené nápoje. V horkém dni byly osvěžující nápoje jako živá voda, po které se zase lépe putuje.

osvěžení v Nových dvorech


Po našich 13 kilometrech byly v cíli připraveny grilované klobásky. Živá hudba vyhrávala k dobré náladě přicházejícím turistům z celé Vysočiny. Podle informací pořádajících se zúčastnilo asi 150 turistů.

v Kamenné

v cílinež přijede vlak
V dobré pohodě by se sedělo ještě dlouho, ale přiblížila se hodina našeho odjezdu.
Pochvalu si zaslouží celý kolektiv turistů KČT Kamenná za dobře připravenou a zajištěnou akci.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 07. 2016 | 1986 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server