08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Kamenské aleje
KČT Kamenná pořádá na začátku prázdnin pochod „Kamenské aleje“, jehož se čeřínkovští téměř každoročně účastní. Letos byla sobota 2. 7. 2016 opět v našem kalendáři, jako poslední plánovaná akce před prázdninami.

Dopolední sluníčko již hodně hřálo a doprovázelo nejen turisty pochodníky směřující do Kamenné, ale také cyklisty a ostatní cestující, kterých byl plný vlak. V Kamenné, kromě dalších cestujících vystoupilo 11 turistů z KČT Čeřínek. Dvanáctá čekala na malém kamenském nádraží Draha Kabátková, která v Kamenné bydlí a přivítala všechny velikou krabicí „dobrých a ještě lepších“ koláčů. Společně se všichni vydali na start pochodu. Cestou ujídali koláče a libovali si pohodu dnešního dne.

Draha s krabicí koláčů

rybník v Kamenné

na Žižkův kopec na start

na Žižkově kopci

Na startu se přihlásili, ke koláčům si dali kafe, pozdravili se s turisty cyklisty Čeřínku, kterých jelo 5 a vydali se na pěší trasu: Kamenná - starý most U Lutriána – Věžnice - Nové Dvory – Kamenná. Po cestě měli pořadatelé připraveny soutěže pro dětské účastníky. Bylo to např. házení na cíl tenisovými míčky, střelba ze vzduchovky, poznávání stromů podle listů a dalších. Svoji šikovnost si zkusili i někteří dospělí.

přihlášení na startu

kafe před startem

cyklisté Čeřínku

na trase

rybníček s lekníny

hry pro děti

i pro dospělé

poznej strom podle listů

alejí

střelba ze vzduchovky

Malá odpočinková zastávka byla u Věžnice u starobylého mostu přes říčku Šlapanku. Kamenný středověký most U Lutriána je jeden z nejstarších mostů v Čechách.

Šlapanka

most U Lutriána

na mostě

smírčí kříž u Věžnice

Od mostu skupinka pokračovala přes Věžnici do Nových Dvorů. Tady se všichni těšili na studené občerstvení v místní klubovně hasičů, kde právě zavírali. Ochotní pořadatelé ale nenechali žíznivé turisty z Jihlavy dál žíznit a natočili vychlazené nápoje. V horkém dni byly osvěžující nápoje jako živá voda, po které se zase lépe putuje.

osvěžení v Nových dvorech

Po našich 13 kilometrech byly v cíli připraveny grilované klobásky. Živá hudba vyhrávala k dobré náladě přicházejícím turistům z celé Vysočiny. Podle informací pořádajících se zúčastnilo asi 150 turistů.

v Kamenné

v cíli

než přijede vlak

V dobré pohodě by se sedělo ještě dlouho, ale přiblížila se hodina našeho odjezdu.
Pochvalu si zaslouží celý kolektiv turistů KČT Kamenná za dobře připravenou a zajištěnou akci.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 07. 2016 | 1986 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |