08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

8. Hvězdicový pochod na Čeřínek
Kolem turistické chaty na Čeřínku bylo v sobotu 18. června 2016 rušno. Pořádající KČT Čeřínek Jihlava připravil tuto akci již po osmé. Asi kolem deváté hodiny se začali trousit první turisté, přicházející z různých koutů Vysočiny.

Start si každý z účastníků zvolil podle svých možností, a tak přicházeli někteří z Kostelce, z Dolní Cerekve, z Rantířova, Cejle, Dvorců atd. Dost turistů si vyrazilo na Čeřínek přímo z Jihlavy. Přijelo také několik cyklistů.

než přijdou turisté

fotogalerie z činnosti KČT Čeřínek

příprava na oheň

občerstvení pro turisty

příprava propagačního materiálu

oheň je zapálen

i děti se pobaví

turisté mohou přicházet

Místa, odkud přicházející turisté přijeli na výstup byla některá hodně vzdálená. Jedna turistka byla z Vrchlabí, další byli z Lovosic, z Plané u Českých Budějovic, Hradce Králové, ze Slatiňan, Tábora, Písku, Hlinska, Telče, Světlé n. S., Jindřichova Hradce, Třebíče, Trnavy u Třebíče, Měřína, Větrného Jeníkova, Olešné u Pelhřimova, Moravských Budějovic, Polné a samozřejmě nejvíce turistů bylo z Jihlavy a přilehlých obcí. Z nejvzdálenějšího místa byl jeden cykloturista z města Foza v Itálii.
V cíli si účastníci nejen odpočinuli, ale také obdrželi od pořadatelů pamětní list, zákusek a klobásku k opečení na ohýnku, u kterého se dobře sedělo a povídalo. Restaurace na turistické chatě byla také stále v obležení. Protože bylo krásně, sedělo se i venku na terase. Byly tu k dispozici obědy, zvlášť oblíbená pečená žebra, polévky a další, co si kdo přál. Pan Vlček s personálem se opět snažili snést svým hostům „modré z nebe“ ke všeobecné spokojenosti.

první pochodníci

turisté Čeřínku

turisté z Trnavy a Čeřínku

turisté Tesly

cyklisté

stý účastník s diplomem

na terase u chaty

Pořadatelé připravili i drobné soutěže pro pobavení dětí.

soutěže pro děti

děti v pohybu

sladká odměna

V odpoledních hodinách se turisté začali pomalu rozcházet. Někteří na vlak, jiní pěšky do blízkých obcí, kde si nechali svá auta, a nemalá část pochodníků se vydala pěšky do Jihlavy.

turisté odcházejí na vlak

O celou akci od příprav do úplného konce se staralo 9 pořadatelů Klubu českých turistů Čeřínek Jihlava.

pořadatelé

Hezké počasí přilákalo na Čeřínek 133 turistů. S takovou návštěvou jsme ani nepočítali, protože v tuto dobu je pořádaných více akcí v jiných odborech. Tak se stalo, že se na všechny nedostal pamětní list. Moc se za to omlouváme. Zvlášť těm, co pamětní listy sbírají. Mrzí nás to a příště se budeme snažit, aby se tento nedostatek neopakoval.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 06. 2016 | 1893 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |