Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
8. Hvězdicový pochod na Čeřínek
Kolem turistické chaty na Čeřínku bylo v sobotu 18. června 2016 rušno. Pořádající KČT Čeřínek Jihlava připravil tuto akci již po osmé. Asi kolem deváté hodiny se začali trousit první turisté, přicházející z různých koutů Vysočiny.

Start si každý z účastníků zvolil podle svých možností, a tak přicházeli někteří z Kostelce, z Dolní Cerekve, z Rantířova, Cejle, Dvorců atd. Dost turistů si vyrazilo na Čeřínek přímo z Jihlavy. Přijelo také několik cyklistů.

než přijdou turistéfotogalerie z činnosti KČT Čeřínek


příprava na oheň

občerstvení pro turisty


příprava propagačního materiálu

oheň je zapálen

i děti se pobaví

turisté mohou přicházet


Místa, odkud přicházející turisté přijeli na výstup byla některá hodně vzdálená. Jedna turistka byla z Vrchlabí, další byli z Lovosic, z Plané u Českých Budějovic, Hradce Králové, ze Slatiňan, Tábora, Písku, Hlinska, Telče, Světlé n. S., Jindřichova Hradce, Třebíče, Trnavy u Třebíče, Měřína, Větrného Jeníkova, Olešné u Pelhřimova, Moravských Budějovic, Polné a samozřejmě nejvíce turistů bylo z Jihlavy a přilehlých obcí. Z nejvzdálenějšího místa byl jeden cykloturista z města Foza v Itálii.
V cíli si účastníci nejen odpočinuli, ale také obdrželi od pořadatelů pamětní list, zákusek a klobásku k opečení na ohýnku, u kterého se dobře sedělo a povídalo. Restaurace na turistické chatě byla také stále v obležení. Protože bylo krásně, sedělo se i venku na terase. Byly tu k dispozici obědy, zvlášť oblíbená pečená žebra, polévky a další, co si kdo přál. Pan Vlček s personálem se opět snažili snést svým hostům „modré z nebe“ ke všeobecné spokojenosti.

první pochodníci

turisté Čeřínku

turisté z Trnavy a Čeřínkuturisté Tesly

cyklistéstý účastník s diplomem

na terase u chatyPořadatelé připravili i drobné soutěže pro pobavení dětí.

soutěže pro dětiděti v pohybu


sladká odměna


V odpoledních hodinách se turisté začali pomalu rozcházet. Někteří na vlak, jiní pěšky do blízkých obcí, kde si nechali svá auta, a nemalá část pochodníků se vydala pěšky do Jihlavy.


turisté odcházejí na vlak


O celou akci od příprav do úplného konce se staralo 9 pořadatelů Klubu českých turistů Čeřínek Jihlava.

pořadatelé


Hezké počasí přilákalo na Čeřínek 133 turistů. S takovou návštěvou jsme ani nepočítali, protože v tuto dobu je pořádaných více akcí v jiných odborech. Tak se stalo, že se na všechny nedostal pamětní list. Moc se za to omlouváme. Zvlášť těm, co pamětní listy sbírají. Mrzí nás to a příště se budeme snažit, aby se tento nedostatek neopakoval.| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 06. 2016 | 1893 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server