08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Na kole po stopách Gustava Mahlera
Klub českých turistů Vysočina ve spolupráci se statutárním městem Jihlava a Občanským sdružením Mahler 2000 pořádají každoročně cyklojízdu nazvanou „Na kole po stopách Gustava Mahlera“. Ta letošní se konala v neděli 12. června 2016 u příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2016 – Hudba tisíců.

V neděli ráno v 8:15 hodin se na parkovišti za Billou v Jihlavě sešlo více než 20 cyklistů. Měli se přepravit autobusem do obce Kaliště u Humpolce. Ne vždy vše proběhne podle plánu. Nějakým nedorozuměním došlo k tomu, že autobus přijel na stanoviště o třičtvrtě hodiny později. O to rychleji proběhlo nakládání kol do přívěsu a potom pohodovou jízdou se všichni dostali včas do obce Kaliště k rodnému domu hudebního velikána. Někteří zdatní cyklisté přijeli na místo zahájení z Jihlavy na kole.

cyklisté se scházejí

čekání na autobus

nakládání kol

Při příjezdu zpožděného autobusu již čekali před rodným domem Gustava Mahlera u Rozária hudebníci humpolecké základní umělecké školy s jejím ředitelem Josefem Jirků, a vítali cyklisty vystupující z autobusu fanfárami. Bylo to pěkné přivítání.
Iva Svobodová účastníkům rozdala mapky s popisem tras.

jsme v Kalištích

uvítací fanfára

V 10 hodin byla před rodným domem G. Mahlera akce slavnostně zahájena. Hudebníci zahráli několik skladeb na dechové nástroje. Potom k přítomným promluvila paní Jana Černá z organizačního výboru festivalu, po ní se ujala slova Iva Svobodová za město Jihlava a za turisty, a nakonec popřál účastníkům šťastné kilometry starosta obce Kaliště pan Pavel Kutiš.

slavnostní zahájení

hudebníci

Poté byla cyklojízda odstartována a cyklisté se vydali na trasy.
Od pořadatelů byly navrženy dvě trasy. První měřila 40 km a vedla kopcovitým terénem: Kaliště - Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava.
Druhá trasa se kopcovitému terénu také nevyhnula, ale byla mírnější. Měla jen o 3 km méně: Kaliště - Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš – Dubí – Herálec – Skorkov – Úsobí - Smrčná – U Lyžaře – Jihlava.
Celý peloton cyklistů se už v Horních Rápoticích rozdělil na skupinky podle výkonnosti a podle tras, které si jezdci zvolili.

těžké mraky nad krajinou

nad Humpolcem

někteří jeli po NS

V Herálci na fotbalovém hřišti byla pro obě trasy kontrola a účastníci zde kromě kontrolního razítka dostali pamětní list a malou pozornost od města Jihlavy. Také tu byla možnost občerstvení. Po celou dobu cyklojízdy se nad hlavami proháněly těžké černé mraky. Rosničky předpovídaly přeháňky a bouřky. Pár kapek sice spadlo, ale nestálo to ani za povšimnutí.

kontrola v Herálci

občerstvení v Herálci

pod Lyžařem

klidná hladina rybníka Borovinka

Cyklojízdy „Na kole po stopách Gustava Mahlera“ se zúčastnilo celkem 30 cyklistů.

Našich z KČT Čeřínek bylo 9 a všichni ujeli cca 40 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 06. 2016 | 1647 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, |