Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Na kole po stopách Gustava Mahlera
Klub českých turistů Vysočina ve spolupráci se statutárním městem Jihlava a Občanským sdružením Mahler 2000 pořádají každoročně cyklojízdu nazvanou „Na kole po stopách Gustava Mahlera“. Ta letošní se konala v neděli 12. června 2016 u příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2016 – Hudba tisíců.

V neděli ráno v 8:15 hodin se na parkovišti za Billou v Jihlavě sešlo více než 20 cyklistů. Měli se přepravit autobusem do obce Kaliště u Humpolce. Ne vždy vše proběhne podle plánu. Nějakým nedorozuměním došlo k tomu, že autobus přijel na stanoviště o třičtvrtě hodiny později. O to rychleji proběhlo nakládání kol do přívěsu a potom pohodovou jízdou se všichni dostali včas do obce Kaliště k rodnému domu hudebního velikána. Někteří zdatní cyklisté přijeli na místo zahájení z Jihlavy na kole.

cyklisté se scházejí


čekání na autobus

nakládání kolPři příjezdu zpožděného autobusu již čekali před rodným domem Gustava Mahlera u Rozária hudebníci humpolecké základní umělecké školy s jejím ředitelem Josefem Jirků, a vítali cyklisty vystupující z autobusu fanfárami. Bylo to pěkné přivítání.
Iva Svobodová účastníkům rozdala mapky s popisem tras.

jsme v Kalištích

uvítací fanfára


V 10 hodin byla před rodným domem G. Mahlera akce slavnostně zahájena. Hudebníci zahráli několik skladeb na dechové nástroje. Potom k přítomným promluvila paní Jana Černá z organizačního výboru festivalu, po ní se ujala slova Iva Svobodová za město Jihlava a za turisty, a nakonec popřál účastníkům šťastné kilometry starosta obce Kaliště pan Pavel Kutiš.

slavnostní zahájení


hudebníci


Poté byla cyklojízda odstartována a cyklisté se vydali na trasy.
Od pořadatelů byly navrženy dvě trasy. První měřila 40 km a vedla kopcovitým terénem: Kaliště - Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava.
Druhá trasa se kopcovitému terénu také nevyhnula, ale byla mírnější. Měla jen o 3 km méně: Kaliště - Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš – Dubí – Herálec – Skorkov – Úsobí - Smrčná – U Lyžaře – Jihlava.
Celý peloton cyklistů se už v Horních Rápoticích rozdělil na skupinky podle výkonnosti a podle tras, které si jezdci zvolili.

těžké mraky nad krajinou

nad Humpolcem

někteří jeli po NS


V Herálci na fotbalovém hřišti byla pro obě trasy kontrola a účastníci zde kromě kontrolního razítka dostali pamětní list a malou pozornost od města Jihlavy. Také tu byla možnost občerstvení. Po celou dobu cyklojízdy se nad hlavami proháněly těžké černé mraky. Rosničky předpovídaly přeháňky a bouřky. Pár kapek sice spadlo, ale nestálo to ani za povšimnutí.

kontrola v Herálci

občerstvení v Herálci


pod Lyžařem

klidná hladina rybníka BorovinkaCyklojízdy „Na kole po stopách Gustava Mahlera“ se zúčastnilo celkem 30 cyklistů.


Našich z KČT Čeřínek bylo 9 a všichni ujeli cca 40 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 06. 2016 | 1647 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server