Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Putování k Javoru
Putování k Velkému javoru do Trnavy u Třebíče se stalo pro nás už téměř samozřejmostí. Pořadatelé z KČT Trnava pořádali 37. ročník tohoto turistického pochodu v sobotu 11. 6. 2016. Bylo nás 20 turistů, kteří přijeli nejprve vlakem do Třebíče a odtud autobusem do Trnavy. Před restaurací U Toma jsme se přihlásili k pochodu a hned se vydali na cestu.

Trasa byla navržená z Trnavy k Javoru a zpět do Trnavy. Od hostince nás vedla žlutá TZ směrem na Přeckov. 3 km před Přeckovem jsme šli po vlastním značení přes louku k potoku. Tady jsme narazili na první kontrolu. Stále vedeni červenobílými fáborkami a oranžovými stromečky jsme pokračovali do kopce, pak lesní cestou a asfaltovou komunikací a po zelené TZ až na rozcestí „Pod Jelení hlavou“. Po žluté TZ se šlo jen kousek ke směrovce k památnému stromu. Jeho stáří se odhaduje na více než 600 let. Každý rok se na jaře znovu zazelená, což je s podivem, protože jeho kmen o obvodu téměř 8 m je dutý a vejde se do něj možná 15 i víc lidí. Ani jsme se nespočítali.

z Třebíče pojedeme autobusem

na startu v Trnavě

pořadatelé


na cestě k Javoru

na kontrole


po ZTZkontrola u JavoraOd Javora jsme se vydali k nedaleké chatě „U Huberta“. Tam nás čekali pořadatelé s klobáskami a ohýnek na opečení té skvělé dobroty. Tady také vždycky pamatují na děti. Jsou pro ně připraveny drobné hry a soutěže. Protože jsme s sebou měli jen jednoho chlapce, tak si s ním zahráli i dospěláci. Užili si při tom legraci a malou odměnu si taky zasloužili. Zároveň nám pořadatelé předali „Diplom“ za účast na pochodu. Poděkovali jsme jim a rozloučili se s nimi, protože další cestu jsme si pozměnili.

"U Huberta"i velcí si hrají
zasloužená odměna

diskuze u ohýnku


Nešli jsme plánovanou trasou zpět do Trnavy, ale šli jsme pěšky do Třebíče po zelené přes Okřešice až do Třebíče. Na nádraží v Třebíči jsme zamávali vlaku, který nám právě odjížděl. Nevadilo nám to, protože za hodinu jel další a aspoň zbyl čas na pivo a kafe. Po dvaceti kilometrech pochodu pod zataženou oblohou, stále strašícím deštěm, který ale nepřišel, když nepočítáme těch pět kapek, jsme si to zasloužili.

cesta do Okřešic
výhledy po cestěTřebíč na dohled

před odjezdem
| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 06. 2016 | 1673 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server