08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Ždírecký okruh 2016
IX. Ždíreckého okruhu, který se konal v sobotu 4. 6. 2016, se čeřínkovští účastnili jen pěšky. Cyklisté dlouho zvažovali, zda na kole vůbec vyjedou. Nejisté počasí, předpovědi silných bouřek a navíc výluka na trati z Jihlavy do Havl. Brodu, to všechno rozhodlo. Všichni půjdou pěšky.

Do Ždírce se jezdí brzy ráno. Za husté mlhy se sešlo 11 turistů na nádraží v Jihlavě. Tam se dozvěděli, že výluka na trati byla právě ukončena. Po příjezdu do Ždírce už krásně svítilo slunce, sem, tam ho zakrývaly mraky, ale mlha byla pryč. Necelé 2 km na start ke klubovně SDH si zpestřili prohlídkou náměstí, které je moc pěkně upravené. Cesta vedla také ulicemi s rodinnými domky. Jejich zahrádky se pyšnily obrovskými, nádherně rozkvetlými rododendrony. Bylo krásně a teplo a cyklisté se ani „neodvažovali litovat“, že nemají kola.

ve Ždírci nad Doubravou

z nádraží ke klubovně hasičů

na náměstí

socha Doubrava

Na startu každý dostal mapku s popisem trasy a tatranku. Rozhodli se pro nejkratší nenáročnou trasu 11,8 km, která vedla po žluté TZ k Pobočenskému rybníku a do Starého Ranska. Alejí se 154 památnými stromy, kde cestu lemují letité javory, jasany a lípy, prošli na rozcestí a k Ranskému rybníku. Na mostě rybníka je kulturní památka. Kříž a pomník z roku 1832 byl postaven na paměť 40. výročí panování Františka I., císaře rakouského.

u klubovny na startu

přípravy na cestu

okolí klubovny

Pobočenský rybník

ve Starém Ransku

alej ve Starém Ransku

na mostě Ranského rybníka

kříž z r. 1832

Ranský rybník

Po prozkoumání kříže skupina pokračovala ze Starého Ranska k Rybníku Řeka. Občerstvení se zde tentokrát nekonalo, protože se u rybníka chystala svatba a restaurace Moře byla tento den pro veřejnost uzavřena. Nikomu to ale nevadilo. Žlutou značkou se nechali naši turisté vést dál do Hluboké a odtud šli po neznačené silnici směrem na Krucemburk a ke Štířímu dolu.

Rybník Řeka

na hrázi

po žluté k Hluboké

Rybník Řeka

slatiniště na opuce

ke Štířímu Dolu

Ve Štířím dole v rekreačním zařízení si všichni odpočinuli. Pořadatelé tu pro pochodníky měli připravené právě upečené výborné koláčky, plněné tvarohem a povidly. Málokdo jim odolá. Mnozí si koupili tři až čtyři kousky. Z příjemného prostředí se těžko odchází, ale čas je neúprosný, tak se dál pokračovalo neznačenou polní cestou k rybníku Řeka. K restauraci Moře se tentokrát turisté dostali z druhé strany. Na prostranství před restaurací a na molu rybníka právě probíhaly oddavky, zřejmě vodáků. Snad je příchozí turisté příliš nevyrušili. Taková svatba se jen tak nevidí. Bylo to romantické a nevěstě to moc slušelo.

odpočinek ve Štířím Dole

rekreační stř. Štíří Důl

u RS

neznačenou polní cestou k rybníku Řeka

svatba u rybníka Řeka

Od Rybníka Řeka turisté pokračovali po červené TZ přes rozcestí Ranský rybník, Staré Ransko, Pobočenský rybník a okruh dokončili opět u klubovny SDH.

zpět u klubovny hasičů

Za drobného, začínajícího, téměř letního deštíku se cestou na nádraží znovu potěšili pohledem do rozkvetlých zahrádek a po celkových 15km pěšího putování nasedli do vlaku do Havl. Brodu a následně do vlaku do Jihlavy.

k nádraží

než přijede vlak