Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Ždírecký okruh 2016
IX. Ždíreckého okruhu, který se konal v sobotu 4. 6. 2016, se čeřínkovští účastnili jen pěšky. Cyklisté dlouho zvažovali, zda na kole vůbec vyjedou. Nejisté počasí, předpovědi silných bouřek a navíc výluka na trati z Jihlavy do Havl. Brodu, to všechno rozhodlo. Všichni půjdou pěšky.

Do Ždírce se jezdí brzy ráno. Za husté mlhy se sešlo 11 turistů na nádraží v Jihlavě. Tam se dozvěděli, že výluka na trati byla právě ukončena. Po příjezdu do Ždírce už krásně svítilo slunce, sem, tam ho zakrývaly mraky, ale mlha byla pryč. Necelé 2 km na start ke klubovně SDH si zpestřili prohlídkou náměstí, které je moc pěkně upravené. Cesta vedla také ulicemi s rodinnými domky. Jejich zahrádky se pyšnily obrovskými, nádherně rozkvetlými rododendrony. Bylo krásně a teplo a cyklisté se ani „neodvažovali litovat“, že nemají kola.

ve Ždírci nad Doubravou

z nádraží ke klubovně hasičů


na náměstí

socha DoubravaNa startu každý dostal mapku s popisem trasy a tatranku. Rozhodli se pro nejkratší nenáročnou trasu 11,8 km, která vedla po žluté TZ k Pobočenskému rybníku a do Starého Ranska. Alejí se 154 památnými stromy, kde cestu lemují letité javory, jasany a lípy, prošli na rozcestí a k Ranskému rybníku. Na mostě rybníka je kulturní památka. Kříž a pomník z roku 1832 byl postaven na paměť 40. výročí panování Františka I., císaře rakouského.

u klubovny na startu

přípravy na cestu

okolí klubovny

Pobočenský rybník

Pobočenský rybník

ve Starém Ransku


alej ve Starém Ransku

na mostě Ranského rybníka

kříž z r. 1832Ranský rybník


Po prozkoumání kříže skupina pokračovala ze Starého Ranska k Rybníku Řeka. Občerstvení se zde tentokrát nekonalo, protože se u rybníka chystala svatba a restaurace Moře byla tento den pro veřejnost uzavřena. Nikomu to ale nevadilo. Žlutou značkou se nechali naši turisté vést dál do Hluboké a odtud šli po neznačené silnici směrem na Krucemburk a ke Štířímu dolu.

Rybník Řeka

na hrázi


po žluté k Hluboké


Rybník Řeka


slatiniště na opuce


ke Štířímu Dolu


Ve Štířím dole v rekreačním zařízení si všichni odpočinuli. Pořadatelé tu pro pochodníky měli připravené právě upečené výborné koláčky, plněné tvarohem a povidly. Málokdo jim odolá. Mnozí si koupili tři až čtyři kousky. Z příjemného prostředí se těžko odchází, ale čas je neúprosný, tak se dál pokračovalo neznačenou polní cestou k rybníku Řeka. K restauraci Moře se tentokrát turisté dostali z druhé strany. Na prostranství před restaurací a na molu rybníka právě probíhaly oddavky, zřejmě vodáků. Snad je příchozí turisté příliš nevyrušili. Taková svatba se jen tak nevidí. Bylo to romantické a nevěstě to moc slušelo.


odpočinek ve Štířím Dole

rekreační stř. Štíří Důl

u RS

neznačenou polní cestou k rybníku Řeka

svatba u rybníka ŘekaOd Rybníka Řeka turisté pokračovali po červené TZ přes rozcestí Ranský rybník, Staré Ransko, Pobočenský rybník a okruh dokončili opět u klubovny SDH.
zpět u klubovny hasičů


Za drobného, začínajícího, téměř letního deštíku se cestou na nádraží znovu potěšili pohledem do rozkvetlých zahrádek a po celkových 15km pěšího putování nasedli do vlaku do Havl. Brodu a následně do vlaku do Jihlavy.

k nádraží


než přijede vlak
| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 06. 2016 | 1524 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server