Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Vycházka po rozvodí řek Jihlavy a Oslavy na Panský kopec
V sobotu 28. 5. 2016 se sešlo na autobusovém nádraží 11 turistů a pod vedením pana Františka Smejkala odjeli do Řehořova. V Řehořově se přidali další 4 turisté, kteří sem přijeli autem.

Po přivítání se všichni vydali na nedaleký kopeček ke kapličce u vodárny. Tady František vysvětlil název vycházky, která se týká rozvodí řek Jihlavy a Oslavy. V tomto místě část pramenů odtéká do řeky Jihlavy a část do řeky Oslavy.
Byl odtud krásný výhled na Arnolecké hory s vrchem Havlína a Dědkovskou horu. Na opačné straně byl vidět vrch zvaný Pahorek.

autobus nás dovezl do Řehořova

další čtyři přijeli autem

cesta na kopeček ke kapličce

kaplička s vodárnou

povídání o rozvodí

nad Řehořovem


Od kapličky se turisté vydali směrem na Kameničku a dál kolem pastvin s ovečkami s malými jehňátky. Po ŽTZ pokračovali na Brodek rozcestí.
Z rozcestí se šlo ještě po ŽTZ pod vrchol Panského kopce a k zámečku V Zátiší.

cesta do Kameničky


před Kameničkou
v dálce je Kamenice a Vržanov

ovečky na pastvině


František nás vede neznačenou cestou

znovu o rozvodí

pod vrcholem Panského kopce


vrchol Panského kopce

po ŽTZ k zámečku V Zátiší

V Zátiší

V Zátiší


Dál pokračuje MTZ, kterou turisté za chvíli opustili a po neznačené cestě došli k místu zvaném Cípy, a odtud po silnici do Radošova. Z Radošova pokračovali stále po silnici k Horní Smrčné. Před obcí silnici opustili a znovu neznačenou cestou prošli Přírodní památkou Habří do Horní Smrčné. Odtud kamenitá lesní cesta vedla k železniční zastávce Dolní Smrčné.

zde stojíme

neznačenou cestou na Cípy

v Radošově

nad Radošovem

cesta k Horní Smrčné

PP Habří

Horní Smrčné - rozcestník

kamenitou cestou


Dolní Smrčné


Po celou cestu František vysvětloval odkud a do kterého rozvodí potůčky směřují a odpovídal na otázky turistů.
Všude dokola byly úžasné vyhlídky na zvlněnou krajinu s kvetoucími keři, stromy a loukami, ozářenou sluncem a bělostnými mráčky, které si na obloze malovaly své vlastní obrazy.

hra mráčků


Po 20 km pěšího putování po rozvodí řek Jihlavy a Oslavy nastoupili turisté v Dolní Smrčné do vlaku. Tam poděkovali Františkovi za krásnou vycházku.

trasa vycházky| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 05. 2016 | 1805 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server