08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Turistický pochod a cyklojízda TESLÁCKÝ ŠOTEK
V sobotu 21. 5. 2016 pořádal Klub českých turistů Tesla Jihlava 36. ročník turistického pochodu a cyklojízdy TESLÁCKÝ ŠOTEK. Na nádvoří bývalé Tesly se sešlo 8 čeřínkovských cykloturistů, ke kterým se přidali 3 cykloturisté z KČT Bedřichov a 5 pěších turistů, k nim se připojil 1 turista KČT Tesla.

Po přihlášení se všichni vydali na trasu. Cykloturisté jeli přes Kosov na Vysokou a na Okrouhlík. Zde byla první kontrola. Své stanoviště tady měli tradičně značkaři, u kterých si mohl každý zkusit namalovat turistickou značku. Že to není jednoduché, se nezkušení malíři záhy přesvědčili.

na startu

musíme se zapsat

před odjezdem

do Kosova

cesta do Vysoké

před Vysokou

kontrola na Okrouhlíku

namaluj si svou značku

občerstvení na Okrouhlíku

rybník Okrouhlík

Po krátkém odpočinku a setkání s pěšími, kteří také právě dorazili, pokračovali cyklisté směrem na Popice, kde v okrasném zahradnictví obdivovali květinové a jiné výtvory.

po hrázi rybníka

křižovatka u Vysoké

na křižovatce

Okrasné zahradnictví

Další cesta vedla přes bývalou vojenskou střelnici do Vílance. Z Vílance na Sokolíčko a v Uhřínovicích se zastavili u „Pivní pohotovosti“ - automatu na pivo a limonádu.

někdy se kopec musí vyjít pěšky

vydechnutí na kopci

odměnou je krásný výhled

v Uhřínovicích

Občerstveni pokračovali do Komárovic, Svatoslavi a do Luk n. Jihlavou, k druhé kontrole. Zpět do Jihlavy se vraceli po cyklostezce Jihlava – Třebíč – Rabs. Před soukromým pozemkem pod Bradlem sesedli z kol a kolem tohoto pozemku převedli kola pěšky. Do Jihlavy pokračovali po cyklostezce. Zvýšenou pozornost museli cykloturisté věnovat hlavně v lesoparku Heulos, kde se potkávaly trasy Tesláckého šotka a vytrvalostního cyklistického závodu Jihlavská 24 MTB.

cestou do Komárovic

kontrola v Lukách

na kontrole v Lukách

obcházení soukromého pozemku

závody Jihlavská 24 MTB

Cíl Tesláckého šotka byl u vstupu do Zoologické zahrady. Zde každý účastník dostal od pořadatelů pamětní list, koblížek a drobné předměty.

v cíli

pořadatelky

Tesláckého šotka se zúčastnilo celkem 81 pěších turistů, 39 cyklistů a 15 pořadatelů.
Celý den bylo teplo, krajina byla zalitá sluncem, ozdobená žlutě kvetoucí řepkou, rozkvetlými stromy a keři a bílými mráčky na obloze.
Čeřínkovští na kole ujeli 51km a pěší ušli 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 05. 2016 | 1598 přečtení |
Zdroj: Text: V.Veselá, Foto: V. Veselá, M. Svatoš |