Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli 15. května 2016 zorganizovali pořadatelé z Klubu českých turistů Čeřínek a Tesla Jihlava už sedmou komentovanou vycházku nazvanou Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel.

Účastníci se tradičně sešli ve 14 hodin v Parku Gustava Mahlera, kde se po krátkém uvítání a informaci o programu ujal slova Jiří Šimánek a spolu s Olgou Poukarovou položili květiny k soše skladatele, který strávil v Jihlavě své dětství a mládí a byl zdejším prostředím ovlivněn. Úvodem pořadatelé připomněli, že 18. května uplyne 105 let od smrti Gustava Mahlera a my Jihlavané máme už několik let možnost uctít jeho památku u nadčasové sochy, instalované v tomto parku 7. července 2010 při příležitosti oslav 150. výročí skladatelova narození.

účastníci se scházejí v parku G. Mahlera


úvodní slovo má M. Svatošová

M. Svatošová, JUDr J. Šimánek, O.Poukarovápoložení květin k soše G. Mahlera


M. Bradová, J. Šimánek, O. Poukarová, J. Veselý u sochy


JUDr. Jiří Šimánek, průvodce dnešním odpolednem, zvolil pro svou přednášku téma Socha Gustava Mahlera a její autor Jan Koblasa a vyprávěl příběh zrodu uměleckého díla, neboť jako jeden ze zakládajících členů se stal v dubnu 2004 jednatelem Společenství pro postavení pomníku Gustava Mahlera v Jihlavě a prošel tedy společně s předsedou Ing. Josefem Poukarem a jeho ženou Olgou cestu, na níž naděje a úspěchy střídaly překážky osobní i administrativní, od samého počátku.
Hlavní část programu se konala v Domě Gustava Mahlera poté, co účastníci prošli centrem města a krátce se zastavili před domy, jejichž historie se dotýká rodiny Mahlerovy.
Úvodem přednáškového bloku vyslechli přítomní úryvek ze Symfonie č. 1 Gustava Mahlera, pak Dr. Jiří Šimánek svým nezaměnitelným, poutavým způsobem popsal šest let, ve kterých šli členové Společenství krok za krokem k jedinému cíli řečenému v názvu spolku. Připomněl, že jihlavský archivář Mgr. Petr Dvořák, člen Společenství, připravil k vydání unikátní Sborník o zrodu sochy Gustava Mahlera, kde je vše zaznamenáno. Řečník přiblížil posluchačům i osobnost Mistra Jana Koblasy, světově uznávaného sochaře, který letos při zahájení 15. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců obdrží Cenu města Jihlavy.
Závěrem programu shlédli účastníci krátký film o skladateli, zájemci prošli také výstavu, která informuje o Mahlerově rodině a podává přehledný obraz Jihlavy 2. poloviny 19. století i prostředí, z něhož vyšel Gustav Mahler.

Míša Svatošová


| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2016 | 1546 přečtení |
Zdroj: text: M. Svatošová, foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server