08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

26. Pochod ke Dni Země
Na oslavu Dne Země pořádal Městys Větrný Jeníkov, ZŠ Větrný Jeníkov, příznivci přiměřeného pohybu a KČT Čeřínek Jihlava 26. POCHOD KE DNI ZEMĚ. Pořadatelé tentokrát zvolili trasu z Čeřínku do Větrného Jeníkova, dlouhou 10 mil (asi 16 km).

V sobotu 16. 4. 2016 se jeníkovští sešli na městečku a v 9 hodin odjeli svým autobusem na okraj Jihlavy, kde už čekali turisté KČT Čeřínek, aby společně odjeli na Čeřínek k turistické chatě. Autobus byl plný a všichni si oddechli, když mohli přeplněný autobus na místě opustit. Před turistickou chatou se zapsali a obdrželi krásný popis trasy, který poslouží zároveň jako pamětní list. Vedoucí pochodu pan Jiří Palán všechny přivítal a seznámil s trasou.

autobus už přijíždí do Jihlavy

dojeli jsme na Čeřínek

J. Palán vítá účastníky

všichni se ještě musí zapsat

z Čeřínku do Větr. Jeníkova

Na návrh předsedy KČT Čeřínek byla trasa maličko pozměněna. Hned v oblasti Čeřínku se nepatrně odklonila k Richlého kamenům a k zámecké studni. Tyto dva cíle byly při zahájení jarní turistické sezony a předseda J. Veselý chtěl tyto památky jeníkovským také ukázat.

děti po cestě sportují

k Richlého kamenům

Richlého kameny

u zámecké studny

v Mirošově

Cesta z Mirošova už pokračovala podle naplánované trasy do Hubenova, Ježené, Jiřína, Hlávkova a kolem chatové oblasti Trojan do Jeníkova.
V Hlávkově se dvě skupinky trochu zpozdily a sešly z plánované trasy. Jedna skupinka si zašla ale ještě dále, tak se musela vracet až téměř od Bílého Kamene. Ta druhá si kvůli zacházce prošla asi o 3 km více, než bylo v plánu.
Nad Hlávkovem byl zapálen oheň, na kterém si pochodníci mohli opéci buřtíka. Někteří neměli nic na opékání, tak si jen odpočinuli, posvačili a pokračovali do Jeníkova. Tam se všichni, i ti, co se ztratili, šťastně sešli.

k Ježené

Ježená

svačina v Ježené

v Hlávkově

nad Hlávkovem

rekreační oblast Trojan

u V. Jeníkova

Větrný Jeníkov

Ve Větrném Jeníkově se místní vrátili do svých domovů a ostatním se dobře čekalo v restauraci na odjezd autobusu do Jihlavy.

zasloužený odpočinek v restauraci

Celkem se pochodu ke Dni Země zúčastnilo 75 osob včetně dětí a 2 psi. Z KČT Čeřínek se na pochod vydalo 21 turistů. Někteří zbloudilci nachodili až 20 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 04. 2016 | 2021 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |