Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
26. Pochod ke Dni Země
Na oslavu Dne Země pořádal Městys Větrný Jeníkov, ZŠ Větrný Jeníkov, příznivci přiměřeného pohybu a KČT Čeřínek Jihlava 26. POCHOD KE DNI ZEMĚ. Pořadatelé tentokrát zvolili trasu z Čeřínku do Větrného Jeníkova, dlouhou 10 mil (asi 16 km).

V sobotu 16. 4. 2016 se jeníkovští sešli na městečku a v 9 hodin odjeli svým autobusem na okraj Jihlavy, kde už čekali turisté KČT Čeřínek, aby společně odjeli na Čeřínek k turistické chatě. Autobus byl plný a všichni si oddechli, když mohli přeplněný autobus na místě opustit. Před turistickou chatou se zapsali a obdrželi krásný popis trasy, který poslouží zároveň jako pamětní list. Vedoucí pochodu pan Jiří Palán všechny přivítal a seznámil s trasou.

autobus už přijíždí do Jihlavy

dojeli jsme na Čeřínek

J. Palán vítá účastníky

všichni se ještě musí zapsat

z Čeřínku do Větr. Jeníkova


Na návrh předsedy KČT Čeřínek byla trasa maličko pozměněna. Hned v oblasti Čeřínku se nepatrně odklonila k Richlého kamenům a k zámecké studni. Tyto dva cíle byly při zahájení jarní turistické sezony a předseda J. Veselý chtěl tyto památky jeníkovským také ukázat.

děti po cestě sportují

k Richlého kamenům

k Richlého kamenům

Richlého kameny

u zámecké studny

v Mirošově

Cesta z Mirošova už pokračovala podle naplánované trasy do Hubenova, Ježené, Jiřína, Hlávkova a kolem chatové oblasti Trojan do Jeníkova.
V Hlávkově se dvě skupinky trochu zpozdily a sešly z plánované trasy. Jedna skupinka si zašla ale ještě dále, tak se musela vracet až téměř od Bílého Kamene. Ta druhá si kvůli zacházce prošla asi o 3 km více, než bylo v plánu.
Nad Hlávkovem byl zapálen oheň, na kterém si pochodníci mohli opéci buřtíka. Někteří neměli nic na opékání, tak si jen odpočinuli, posvačili a pokračovali do Jeníkova. Tam se všichni, i ti, co se ztratili, šťastně sešli.

k Ježené


Ježená

svačina v Ježené


v Hlávkověnad Hlávkovem


rekreační oblast Trojan


u V. Jeníkova

Větrný JeníkovVe Větrném Jeníkově se místní vrátili do svých domovů a ostatním se dobře čekalo v restauraci na odjezd autobusu do Jihlavy.

zasloužený odpočinek v restauraci

Celkem se pochodu ke Dni Země zúčastnilo 75 osob včetně dětí a 2 psi. Z KČT Čeřínek se na pochod vydalo 21 turistů. Někteří zbloudilci nachodili až 20 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 04. 2016 | 2021 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server