Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Kolem trnavských rybníků ke konikleci
V Trnavě u Třebíče se v neděli 10. 4. 2016 konal 6. ročník vycházky Kolem trnavských rybníků ke konikleci. Nedělní ráno bylo opět, jako celá sobota, zatažené a z tmavé oblohy se snášel drobný déšť. Přesto se 6 turistů z našeho odboru sešlo na nádraží v Jihlavě, aby překonali nepřízeň počasí. Do Třebíče přijeli vybaveni pláštěnkami, deštníky a nepromokavými botami a také s přáním, aby se mraky aspoň trošku roztrhaly. Z důvodu vlakového spojení a odpoledního návratu do Jihlavy se skupina domluvila na volbě pěší trasy už z Třebíče, která nebyla navržená od pořadatelů v Trnavě.

Než turisté překonali kopcovité, zprvu suché ulice Třebíče a dostali se nad město, začalo opět drobně mrholit. To ale naštěstí netrvalo dlouho a u nádrže Lubí se už deštníky natrvalo zavřely.

v Třebíči


po MTZ

legrace musí být, i když prší

u vodní nádrže Lubí


vodní nádrž Lubí


Dál cesta vedla po modré turistické značce do Ptáčova a pokračovala do Přírodního parku na Ptáčovský kopeček. Na kopečku se krčily šedavě sametové rostlinky, modré hlavičky smutně klopily k zemi a svou rozkvetlou krásu si schovávaly až pro sluníčko, které ne a ne vykouknout.

v Ptáčově

k Ptáčovskému kopečku

Ptáčovský kopeček

koniklec velkokvětý

Z Ptáčovského kopečku zbývaly ještě asi 2 km na další lokalitu výskytu koniklece na kopec Kobylinec. Tato přírodní památka - bývalá pastvina na malém pahorku je chráněna od roku 1982. Kromě velkého množství koniklece vělkokvětého tu roste mnoho dalších ohrožených druhů rostlin a živočichů.

lávka na MTZkrajina u Trnavy
Na Kobylinci nám koniklece opět moc své krásy neukázaly, jen vítr, který v tu chvíli docela nepříjemně a studeně začal foukat si s nimi pohrával.

koniklece na Kobylinci

Naše malá skupinka odtud už spěchala do Trnavy na přihlášení ke startu. Pořadatelé nás srdečně přivítali (jako vždycky), nabídli dobré „slepičí sušenky“ a ještě něco ostřejšího na zapití a na zahřátí.

v Trnavě

pořadatelé u startu

pořadateléA protože jsme už vlastně měli svou desetikilometrovou trasu ke konikleci za sebou, odešli jsme do restaurace U Toma. V příjemném prostředí s velmi milou obsluhou a výborným jídlem se dobře čekalo na autobus do Třebíče.
Ve vlaku z Třebíče do Jihlavy jsme zhodnotili vycházku jako hodně zdařilou, navzdory tomu, že počasí trochu zlobilo a sluníčko se neukázalo.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 04. 2016 | 1418 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server