Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Mini kurz s holemi – Nordic walking
Turisté přivítali jaro a teď už se těší na další skvělé vycházky a výlety do přírody. Někteří chodí jen tak s batůžkem, někteří si při chůzi pomáhají trekovými holemi, jiní si pořídili walkingové hole. A právě to byl důvod, abychom na přání některých našich členů uspořádali malý kurz správné chůze s walkingovými hůlkami.

Předseda požádal Mílu Bradovou z KČT Tesla Jihlava, aby nám, jako vyškolená lektorka nordic walking, dala malou lekci této kondiční aktivity.
V sobotu 26. března 2016 se ve Starých Horách v Jihlavě sešlo 17 zájemců o tento nenáročný, původem z Finska pocházející sport pro všechny věkové kategorie.
V restauraci Starka nám byla umožněna úvodní přednáška Milušky a promítnutí krátkého filmu, jehož autory byli společně Míla Bradová s Františkem Janečkem (studio BRAJA).
Účastníci se při tom dozvěděli trochu o nedlouhé historii tohoto celkem mladého sportu u nás. Byli poučeni jaké hole jsou vhodné, jak se musí před chůzí upravit, jak se s nimi chodí v terénu a ještě jiné zajímavosti.

promítání instruktážního filmu


Míla B. o nordic walkingu

ukázka vybavení

správné uchycení hole


nastavení délky hole


Po přednášce následovala praktická část. Na prostranství u Starky se nejprve natrénoval krok a držení hůlek. Potom se všichni vydali po cyklostezce kolem řeky Jihlavy.
U splavu přidala naše členka Jitka Korbelová svůj příspěvek na téma PRIESSNITZ WALKING. Netrvala ovšem na ochlazování v řece. Tuto praktickou část si necháme na letní období.
Na lávce přes řeku Jihlava se skupina vyfotografovala. Tam se někteří rozloučili a odcházeli domů připravovat Velikonoce, jiní se vrátili po druhé straně řeky po cyklostezce zpět do Starých Hor.

chůze v terénupo cyklostezce


Jitka K. o Priznitz walkingu

kolem řeky


účastníci na lávce


před rozchodem


Necelých pět kilometrů chůze s holemi nebylo sice moc, ale poučení a zábavy si turisté o Bílé sobotě užili velmi příjemně.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 03. 2016 | 2633 přečtení |
Zdroj: Text:V.Veselá, Foto: V.a J.Veselí, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server