08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Mini kurz s holemi – Nordic walking
Turisté přivítali jaro a teď už se těší na další skvělé vycházky a výlety do přírody. Někteří chodí jen tak s batůžkem, někteří si při chůzi pomáhají trekovými holemi, jiní si pořídili walkingové hole. A právě to byl důvod, abychom na přání některých našich členů uspořádali malý kurz správné chůze s walkingovými hůlkami.

Předseda požádal Mílu Bradovou z KČT Tesla Jihlava, aby nám, jako vyškolená lektorka nordic walking, dala malou lekci této kondiční aktivity.
V sobotu 26. března 2016 se ve Starých Horách v Jihlavě sešlo 17 zájemců o tento nenáročný, původem z Finska pocházející sport pro všechny věkové kategorie.
V restauraci Starka nám byla umožněna úvodní přednáška Milušky a promítnutí krátkého filmu, jehož autory byli společně Míla Bradová s Františkem Janečkem (studio BRAJA).
Účastníci se při tom dozvěděli trochu o nedlouhé historii tohoto celkem mladého sportu u nás. Byli poučeni jaké hole jsou vhodné, jak se musí před chůzí upravit, jak se s nimi chodí v terénu a ještě jiné zajímavosti.

promítání instruktážního filmu

Míla B. o nordic walkingu

ukázka vybavení

správné uchycení hole

nastavení délky hole

Po přednášce následovala praktická část. Na prostranství u Starky se nejprve natrénoval krok a držení hůlek. Potom se všichni vydali po cyklostezce kolem řeky Jihlavy.
U splavu přidala naše členka Jitka Korbelová svůj příspěvek na téma PRIESSNITZ WALKING. Netrvala ovšem na ochlazování v řece. Tuto praktickou část si necháme na letní období.
Na lávce přes řeku Jihlava se skupina vyfotografovala. Tam se někteří rozloučili a odcházeli domů připravovat Velikonoce, jiní se vrátili po druhé straně řeky po cyklostezce zpět do Starých Hor.

chůze v terénu

po cyklostezce

Jitka K. o Priznitz walkingu

kolem řeky

účastníci na lávce

před rozchodem

Necelých pět kilometrů chůze s holemi nebylo sice moc, ale poučení a zábavy si turisté o Bílé sobotě užili velmi příjemně.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 03. 2016 | 2633 přečtení |
Zdroj: Text:V.Veselá, Foto: V.a J.Veselí, P.Varhaníková |