Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
25. Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině
25. Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině se konalo v sobotu 19. března 2016. Pořadatelem této letošní akce byl KČT Čeřínek Jihlava. Místo konání bylo určeno u velké turistické chaty na Čeřínku, kterou klub vlastní.

Od rána od osmi hodin se na prostranství u turistické chaty začali scházet turisté z různých koutů Vysočiny i vzdálenějších míst. Objednaný autobus přepravoval turisty kyvadlově z Kostelce na Čeřínek. Některé odbory přijely na zahájení vlastními autobusy, někteří účastníci přijeli auty. Na přivítanou a k dobré náladě před pochodem všem hrála country skupina AHOJ.

příprava na zahájení

první turisté přijíždějí

někteří přicházejí pěšky

registrace na startu


prodej známek a vizitek

o občerstvení je také postaráno

skupina AHOJ vítala účastníky na startu

ještě před startem se tančí

propagační materiály

kterou trasu si vybereme?

turisté z Trnavy

M. Kružíková a M. Svatošová
Něco málo po půl desáté přivítal hosty a turisty člen ústředního výboru KČT pan Jaroslav Šlechta. Na improvizované tribuně před chatou přednesli své zdravice postupně emeritní předseda KČT Ing. Jan Havelka, radní kraje Vysočina paní RNDr. Marie Kružíková, předsedkyně oblastního výboru paní Marie Vincencová, starosta městyse Dolní Cerekev pan Zdeněk Jirsa a předseda KČT Čeřínek Jihlava pan Jiří Veselý. Všichni ocenili dobrovolnou činnost značkařů a pořádání akcí pro širokou veřejnost. Popřáli účastníkům hodně zdraví a šťastné kilometry v roce 2016.
Potom paní Jitka Korbelová podala turistům informace o trasách a jejich značení.
Na závěr ceremoniálu se J. Havelka s paní M. Vincencovou ujali velkého klíče, na který Věra Veselá navázala stuhu pořádajícího Klubu českých turistů Čeřínek Jihlava. Klíčem společně symbolicky otočili a tím byla zahájena turistická sezona.
A protože akce zahájení byla spojena s evropskou akcí zaměřené na zdroje energie EURORANDO 2016, představil předseda pořádajícího klubu ještě stuhu, která bude reprezentovat turisty z Vysočiny v srpnu na Dlouhých stráních v Jeseníkách při slavnostním zakončení celostátní akce EURORANDO 2016.

J. Šlechta vítá účastníky


emeritní předseda KČT J. Havelka


M. Kružíková

starosta D. Cerekve Z. Jirsa

předseda KČT Čeřínek J. Veselý

J. Korbelová informuje o trasách

žlutá stuha na Eurorando 2016

vázání modré stuhy KČT Čeřínek


Trasy byly pečlivě vybrány, několikrát prochozeny a vyznačeny značkaři KČT Čeřínek M+M Svatošovými a J+J Korbelovými. Trasa NS Čeřínek byla nedávno obnovena za spolupráce starosty městyse D. Cerekev a turistů značkařů KČT Tesla a Čeřínek.
Každý přihlášený turista na startu obdržel mapku s popisem trasy, kterou si mohl podle svého vybrat ze čtyř možností. Nejkratší trasa byla 7 km: Čeřínek – Mirošov – Čeřínek. Druhá trasa vedla po Naučné stezce Čeřínek a ta měřila 12 km. Nejdelší trasa měla 20 km a vedla turisty z Čeřínku na Čertův hrádek, do Dolní Cerekve, do Cejle, nad Mirošov k Zámecké studni a k Richlého pamětním kamenům a zpět do cíle k turistické chatě.
Připravena byla ještě čtvrtá mimořádná dvanáctikilometrová trasa v rámci Euroranda k Ohnsorgovu mlýnu.
Ještě před cestou se setkal pan emeritní předseda Jan Havelka s panem Janem Kodayem ml. (syn bývalého dlouholetého předsedy KČT Čeřínek Ing. Jana Kodaye) a zavzpomínal na dobu, kdy ho kdysi jeho otec pan J. Koday provázel po Jihlavě a po přírodním parku Čeřínek.

Jan Koday ml.

turisté se rozcházejí na trasy


stánky osiřely - turisté jsou na trasáchti,kteří se už vrátili


Turisté měli možnost se před startem i po absolvování trasy venku před chatou občerstvit. Ve stáncích byly k zakoupení klobásy a káva a sladkosti, které z části byly nakoupené a další napekly členky KČT Čeřínek. U ohýnku se mohli turisté ohřát a opéci špekáček. Uvnitř v restauraci byly po celou dobu k mání pečená žebra a bok. Pro zaregistrované účastníky byla polévka za zvýhodněnou cenu. O výborné jídlo a pití se staral nájemce chaty pan Zdeněk Vlček se svým kolektivem. Všem moc chutnalo. K dobrému jídlu a pití hrála country skupina AHOJ a turisté navíc ke svým kilometrům na trasách přidali v cíli ještě taneček.

"AHOJ" hráli k poslechu i k tanci
obsluha se nezastavilaVe vstupní místnosti chaty byla instalována malá výstavka fotografií osobností pořádajícího klubu a z hlavních akcí, které klub každoročně pořádá.

malá výstavka fotografií


K některým novým cílům byla vyrobena nová razítka. Návrhy na ně zpracoval náš kamarád turista z KČT Tesla Jihlava František Janeček. Razítko k ZJTS a Pamětní list navrhla V. Veselá. Po celou dobu v restauraci běžely ve smyčce dvě videoprezentace z činnosti KČT Vysočina a KČT Čeřínek. Autoři jedné z nich byli Míla Bradová s Františkem Janečkem a druhé Věra Veselá.

razítka na ZJTS

Zahájení jarní turistické sezony se zúčastnilo celkem 601 turistů a 30 organizátorů. Na cestu dlouhou 7 km si vyšláplo 188 lidí, 12km trasy absolvovalo 324 turistů a na 20 km se vydalo 89 nejzdatnějších.
Před 14 hodinou odjel autobus s prvními zájemci do Kostelce k vlaku a další ještě přijel v 16 hodin, aby odvezl turisty, kteří se vrátili z tras později.

pořadatelé po skončení akce


poslední turisté odjíždějíTak jsme zahájili turistickou sezonu 2016. Můžeme si přát, aby nám sloužilo zdraví, abychom měli z cest mnoho krásných zážitků a potkávali jen pozitivně naladěné lidičky.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 03. 2016 | 1967 přečtení |
Zdroj: Text:V.Veselá,Foto: V.Veselá,J. Daňhel, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server