Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Třebíčsko
Vycházku na sobotu 12. 3. 2016 připravila Marta s Mirkem. Šestnáctikilometrové výpravy na Třebíčsko se zúčastnilo třicet turistů.

Po přivítání a krátkém občerstvení od Marty startujeme z vlakového nádraží v Kojeticích na Moravě směr Loukovice. Zeleně značený, tři a půl kilometru dlouhý úsek, měníme u malebné loukovické kapličky za neznačenou polní cestu vedoucí k Bolíkovickému mlýnu a stejnojmennému vypuštěnému rybníku.

Marta vítá účastníky


občerstvení na cestu

po zelené TZ


na obzoru Sádek

vrby u potoka

blátivou cestou


v Loukovicích

neznačenou cestou k Bolíkovicím

Bolíkovický mlýn

mlýnské kameny

vypuštěný a zarostlý Bolíkovický rybník

na hrázi rybníkaJen na chvíli se zastavíme a pokračujeme do Bolíkovic. Vesnice hezky posazená do údolí Bolíkovického potoka potěšila oko turistů, kteří jdou dále potočním údolím na okraj lesa do blízkosti Karlovy studánky. Míjíme statný smrk s hustým větvovím a stoupáme prosvětleným úsekem lesní paseky. Obdivujeme nádherné místo a vyhlížíme přes vysoké štíhlé kmeny do kraje. Rozcestí lesních cest s hromadami kulatiny vybízí k posezení. Je poledne, čas oběda. Po příjemném spočinutí na poledním sluníčku pokračujeme k Novému rybníku. Nemůžeme si vynachválit naši milovanou Vysočinu s kopečky a vršky protkanými políčky, remízky a rybníčky. Téměř trvale máme v zorném poli Sádek, čáslavický kostel a naproti vykukující kostelík babický.

Bolíkovice

v zahradách už to kvete

statný smrk

v dálce mezi stromy je Sádek

svačina v lese


viditelnost je dobrá

Nový rybník u Čáslavic


vodní nádrž Štompil


Konečně jsme v Čáslavicích a můžeme si zblízka prohlédnout výraznou dominantu kraje, barokně přestavěný, původně románsko-gotický kotel sv. Martina. Na rozcestí vedoucí k Sádeckému rybníku se společně fotografujeme u kříže.

Čáslavice

kostel sv. Martina v Čáslavicích

poslové jara

kostel sv. Martina v Čáslavicích

Sádek stále na dohled

z Čáslavic na Hanzalův kopeček

Do hotelu Sádek nás vede stará známá lipová alej. Jsme uvedeni do vinného sklepa, který se nám asi na hodinku a půl stává příjemným azylem. Dršťková, koleno, řízek, lívanečky a další dobroty zpříjemňují náš zasloužený odpočinek. Máme za sebou čtrnáct kilometrů a ještě dva zbývají k vlaku.

k Sádku

významné stromořadí Pod Sádkem

u hotelu Sádek

ve sklípku
vinice Sádek

hotel Sádek

hrad Sádek a viniční trať Pod Sádkem

velikonoční výzdoba v KojeticíchV 16,21 h odjíždíme motoráčkem do Okříšek, kde si ještě před příjezdem našeho rychlíku pochvalujeme svůj dnešní výkon, hezkou trasu a považujeme si toho, že k celodenní pohodě nečekaně přispělo hezké počasí.

odpočinek po 16 kmnež přijede vlak| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 03. 2016 | 1493 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server