08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Třebíčsko
Vycházku na sobotu 12. 3. 2016 připravila Marta s Mirkem. Šestnáctikilometrové výpravy na Třebíčsko se zúčastnilo třicet turistů.

Po přivítání a krátkém občerstvení od Marty startujeme z vlakového nádraží v Kojeticích na Moravě směr Loukovice. Zeleně značený, tři a půl kilometru dlouhý úsek, měníme u malebné loukovické kapličky za neznačenou polní cestu vedoucí k Bolíkovickému mlýnu a stejnojmennému vypuštěnému rybníku.

Marta vítá účastníky

občerstvení na cestu

po zelené TZ

na obzoru Sádek

vrby u potoka

blátivou cestou

v Loukovicích

neznačenou cestou k Bolíkovicím

Bolíkovický mlýn

mlýnské kameny

vypuštěný a zarostlý Bolíkovický rybník

na hrázi rybníka

Jen na chvíli se zastavíme a pokračujeme do Bolíkovic. Vesnice hezky posazená do údolí Bolíkovického potoka potěšila oko turistů, kteří jdou dále potočním údolím na okraj lesa do blízkosti Karlovy studánky. Míjíme statný smrk s hustým větvovím a stoupáme prosvětleným úsekem lesní paseky. Obdivujeme nádherné místo a vyhlížíme přes vysoké štíhlé kmeny do kraje. Rozcestí lesních cest s hromadami kulatiny vybízí k posezení. Je poledne, čas oběda. Po příjemném spočinutí na poledním sluníčku pokračujeme k Novému rybníku. Nemůžeme si vynachválit naši milovanou Vysočinu s kopečky a vršky protkanými políčky, remízky a rybníčky. Téměř trvale máme v zorném poli Sádek, čáslavický kostel a naproti vykukující kostelík babický.

Bolíkovice

v zahradách už to kvete

statný smrk

v dálce mezi stromy je Sádek

svačina v lese

viditelnost je dobrá

Nový rybník u Čáslavic

vodní nádrž Štompil

Konečně jsme v Čáslavicích a můžeme si zblízka prohlédnout výraznou dominantu kraje, barokně přestavěný, původně románsko-gotický kotel sv. Martina. Na rozcestí vedoucí k Sádeckému rybníku se společně fotografujeme u kříže.

Čáslavice

kostel sv. Martina v Čáslavicích

poslové jara

kostel sv. Martina v Čáslavicích

Sádek stále na dohled

z Čáslavic na Hanzalův kopeček

Do hotelu Sádek nás vede stará známá lipová alej. Jsme uvedeni do vinného sklepa, který se nám asi na hodinku a půl stává příjemným azylem. Dršťková, koleno, řízek, lívanečky a další dobroty zpříjemňují náš zasloužený odpočinek. Máme za sebou čtrnáct kilometrů a ještě dva zbývají k vlaku.

k Sádku

významné stromořadí Pod Sádkem

u hotelu Sádek

ve sklípku

vinice Sádek

hotel Sádek

hrad Sádek a viniční trať Pod Sádkem

velikonoční výzdoba v Kojeticích

V 16,21 h odjíždíme motoráčkem do Okříšek, kde si ještě před příjezdem našeho rychlíku pochvalujeme svůj dnešní výkon, hezkou trasu a považujeme si toho, že k celodenní pohodě nečekaně přispělo hezké počasí.

odpočinek po 16 km

než přijede vlak