08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Luka – Střížov – Přímělkov
V sobotu 27. 2. 2016 jsme využili volného termínu a přijali jsme pozvání na krátkou vycházku z Luk n. Jihlavou přes Střížov do Přímělkova.

Na nádraží v Lukách n. Jihlavou vystoupilo 53 turistů, mezi nimi i děti. Čekal tu na nás František Smejkal. Všechny přivítal a seznámil s vycházkou, která měla ještě jiný záměr, než jen procházka po okolí. Ve Střížově se konaly vepřové hody.
Nejprve jsme se z nádraží v Lukách n. J. vydali do kopce ke Skiareálu, na němž zbyly malé ostrůvky starého sněhu. Od sjezdovky se nám naskytl moc hezký výhled na Luka. Viditelnost byla dobrá, tak jsme si té krásy kolem pěkně užívali. Od sjezdovky vedla naše cesta kolem rybníků a letního dětského tábora, přes pastviny až do Střížova.

vystoupili jsme v Lukách

pod sjezdovkou

Luka jako na dlani

František nás seznamuje s okolím

Skiareál Luka

u letního tábora

ke Střížovu

pastvinami ke Střížovu

Ve Střížově se právě konaly vepřové hody. Zašli jsme, poobědvali a pak se dál vypravili na cestu Přírodní rezervací Údolím Brtnice. Zastavili jsme se u pomníčku pátera Jeronýma Filipa, který tady měl tragickou nehodu a na následky zemřel. Chvilku jsme postáli u pomníčku a potom se vydali k hradu Rokštejn.

jdeme na vepřové hody

teď už zase půjdeme dál

evangelický kostel ve Střížově

kostel sv. Jana Křtitele

blížíme se k Rokštejnu

zřícenina Rokštejn

k Rokštejnu

Zříceninu hradu jsme si mnozí prohlédli ze všech stran a potom se celá skupina vydala malebným údolím řeky Brtnice na vlakovou zastávku Přímělkov.

hrad Rokštejn

dosáhnu až na věž

po zelené TZ

průzkum ledopádu

v chatové osadě v Údolí Brtnice

lávka přes Brtnici

bude jaro, už kvetou krtince

k Přímělkovu

čekání na vlak

než přijede vlak

Malá část výpravy pokračovala pěšky po cyklostezce do Jihlavy.
Byla to pohodová předjarní sobota. Ani jsme si nevšimli, že jsme ušlapali z Luk do Přímělkova téměř 11 km. Přitom jsme si užili krásných výhledů, dobrého jídla na hodech a hodně zážitků po cestě v milé společnosti mezi přáteli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 03. 2016 | 2763 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |