Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
24. zahájení jarní turistické sezóny
Do Žďáru nad Sázavou se v sobotu 21. 3. 2015 sjížděli turisté z celé Vysočiny. Měli k tomu pádný důvod. Městem Žďár n. Sázavou, odborem KČT Žďár n. Sázavou a oblastí KČT Vysočina byla slavnostně zahájena jarní turistická sezóna.

Na náměstí u malého pódia hrála k dobré náladě kapela. Těsně před devátou zazněla zvonkohra na budově radnice. V devět hodin byla jarní sezóna zahájena za přítomnosti představitelů města Žďár n. Sázavou a předsedkyně oblasti KČT Vysočina. Turisty také přivítala místopředsedkyně KČT Žďár n. S. Společně byla odemčena velkým symbolickým klíčem jarní sezóna.
Náš odbor KČT Čeřínek se zúčastnil také. 35 turistů přijelo vlakem a 8 turistů jinými dopravními prostředky.
Na startu v Sokolovně jsme si vyplnili prezenční lístečky a vyzvedli si mapky a instrukce k pochodu. Ještě jsme se občerstvili dobrými zákusky a kávou, které bylo možno na startu zakoupit, a vydali se na cestu.

 Žďár n. S.- nádraží

 turisté se scházejí na náměstí

 turisté se scházejí na náměstí

 před devátou nás přivítala zvonkohra na radnici

 slavnostní zahájení

 projev předsedkyně oblasti Vysočina M. Vincencové

 turisté při zahájení

 symbolické odemykání turistické sezóny


Hned na začátku jsme se rozdělili podle toho, jakou trasu a program si každý vybral. Kromě pochodu bylo možno také navštívit např. věž kostela sv. Prokopa, různé výstavy a muzea. Někteří volili krátkou trasu a možnost kulturního vyžití dokonale využili. Naše dvacetičlenná skupina se vydala na trasu 12 km dlouhou. Počasí bylo jako malované. Jaro na nás dýchalo a doslova křičelo ze všech stran. Červená turistická značka nás vedla směrem na Hamry n. S. k soše Hamroň a dál po vlastním značení k soše Mamlas. Tam jsme se potěšili výhledy na město Žďár n. S. a na památku UNESCO Zelenou horu. Dále jsme pokračovali po modré TZ okolo rybníka Mikšovec a k jezírku Vápenice, které bylo ještě zamrzlé. Od rozcestí Pod Adamovým kopcem jsme se dali po zelené TZ k vodní nádrži Pilák. Potom nás cyklostezka vedla do města. My jsme si trochu trasu upravili přes cukrárnu a potom kolem areálu Zámku k baroknímu mostu. Odtud jsme si mohli vyšlápnout na Zelenou horu, ale to jsme neudělali. Na Zelené hoře jsme už skoro všichni byli, ani to není tak dávno. Od barokního mostu jsme se po červené TZ dostali do cíle pochodu v Sokolovně.

 vycházíme po ČTZ


 u Hamroně

 Mamlas

 Zelená hora od Mamlase

 po MTZ


 rybník Mikšovec


zamrzlé jezírko Vápenice

 setkání s turisty z Třebíče

svačina

 zvědavý motýl

 vodní nádrž Pilák


 jaro je tady

 v areálu Zámku

 bazilika Nanebevzetí Panny Marie

 v areálu Zámku barokní most

 lávka pro pěší u barokního mostu

 barokní most

 po cyklostezce do Žďáru

 zpátky ve městě Žďár n. S.


V 15 hodin jsme opustili Sokolovnu a šli na nádraží na vlak.

 pořadatelé pochodu

 symbolický klíč s novou stuhou


 Sokolovna - start i cíl pochoduUžili jsme si krásný slunečný den v chráněné krajinné oblasti Žďárských vrchů. V této malebné krajině, ležící na hranicích Čech a Moravy jsme našlapali 16 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 03. 2015 | 1592 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server