08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Z Vladislavi do Třebíče
Jaro klepe na dveře. V týdnu až do čtvrtka bylo opravdu jarní počasí. V pátek se pokazilo a předpověď na sobotu hlásila zimu, vítr a přeháňky, ne-li přímo déšť. Naplánovaná vycházka do Vladislavi lákala a mnohým nevzalo ani počasí chuť vyrazit, ať už padá z nebe cokoli.

Na nádraží ve Vladislavi vystoupilo z vlaku 21 turistů. Vedoucí vycházky Roman Benda všechny přivítal a seznámil s trasou. Podmračené ranní oblohy si nikdo zvláště nevšímal a s veselou náladou se celá skupina dala po žluté TZ proti proudu Mlýnského potoka k rybníku Balaton. Kolem rybníka vedla úzká cestička, kde se někteří neobešli bez pomoci druhých. Od Balatonu se pokračovalo k retenční nádrži Hostákov. Tady se musel překonat přechod přes hráz nádrže. Všichni to zvládli opět se vzájemnou pomocí. Někteří se zdrželi na poli před nádrží, protože se tu prý dají najít ametysty. Hledání ale bylo neúspěšné. Zbyly jen prázdné ruce a ametyst, „jaký svět neviděl“. Zasmáli jsme se, posvačili u hráze a pokračovali do Hostákova.

vláček ve Vladislavi

Roman má vycházku dobře připravenou

než vyrazíme

ve Vladislavi

Mlýnský potok

rybník Balaton

u Balatonu

kolem Balatonu

vzájemná pomoc na cestě

nedotčená příroda

po ŽTZ

nedotčená příroda

pole s ametysty u retenční nádrže

u retenční nádrže

s pomocí to zvládneme

Retenční nádrž Hostákov

našel někdo ametyst?

"ametyst, jaký svět neviděl"

odpočinek u nádrže

do Hostákova

Počasí nám pořád přálo. I když bylo stále pod mrakem, tak nepršelo, nefoukalo a užívali jsme si nejen krás přírody, ale i jarně uklizené malebné obce Hostákov s půvabně zrcadlícím se rybníčkem.

náves v Hostákově

rybníček na návsi v Hostákově

Hostákov

Z Hostákova vede cesta s krásnými výhledy. Stále po žluté TZ jsme přišli do Ptáčova. Tady se napojuje modrá TZ a my jsme se dali po ní k vodní nádrži Lubí.

z Hostákova do Ptáčova

Klapovský potok

v Ptáčově

kolomazná mísa v Ptáčově

vodní nádrž Lubí

společně u vodní nádrže

Odtud je to už kousek do kopcovité Třebíče. Ve městě jsme šli několikrát s kopce a zase do kopce, abychom se dostali k nádraží. Taková je Třebíč. Dostatek času jsme využili na občerstvení v restauraci nedaleko nádraží. Při jízdě vlakem do Jihlavy jsme si všimli, že začalo trochu mrholit. Zase nám to vyšlo. Našich 14 km jsme v pohodě zvládli za sucha. Ani to bláto, které bylo občas na cestě, nebylo takové mokré a cákavé, anebo se mu dalo šikovně vyhnout.

přicházíme do Třebíče

Do Jihlavy jsme se vrátili duševně odpočatí a těšíme se na příští sobotu do Žďáru nad Sázavou, kde bude letošní Zahájení jarní turistické sezony.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 03. 2015 | 1872 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |