Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Pivovarská stezka
Na čtyřkilometrovou cestu po Jihlavě se v sobotu 7. února 2015 sešlo u zastávky MHD Brtnická ul. 35 turistů. Čekala je procházka pivovarskou naučnou stezkou, která spojuje historii královského města Jihlavy s historií jednoho z mnoha původních řemesel, a to řemeslo sladovnické a pivovarnické.

K této zimní a netradiční vycházce nás pozvali manželé M+F Dörrerovi. Celá trasa NS má 12 zastavení, jak nás informuje brožurka Pivovarská naučná stezka, kterou vydalo statutární město Jihlava ve spolupráci s Pivovarem Jihlava a.s. a Muzeem Vysočina Jihlava v roce 2014. Podle mapky v brožurce jsme pomalým tempem procházeli uličkami, přenesli jsme se do historie, všímali si věcí, které běžně při pochůzkách všedního dne přehlížíme. Zastavovali jsme se u domů, které byly v historii spojené se sladovnictvím a pivovarnictvím. Příběhy domů nám přiblížil Fanouš a ještě další jsme si mohli přečíst na informačních cedulkách NS na příslušných domech.
Od prvního zastavení u sloupu se sousoším Piety jsme šli hradebním parkánem, ulicemi Brněnskou, Lazebnickou, U Mincovny, přes Masarykovo náměstí, Matky Boží, Benešovou, Husovou a Dvořákovou jsme se dostali k poslednímu zastavení u historické budovy jihlavského pivovaru.

 Fanouš nás provede po NS

Zastavení 1. Sloup se sousoším Piety

 na parkáně

Zastavení 2. Bývalý sladovnický šrotovací mlýn

Zastavení 3. Bývalý pivovar v Brněnské ulici

Zastavení 4. Kostel sv. Jakuba

 kostel sv. Jakuba


Zastavení 5. Bývalý malý pivovar v ulici U Mincovny

Zastavení 6. Bývalý hostinec „U Zlatého lva“Zastavení 7. Bývalá sladovna

Zastavení 8. Bývalý hostinec „U Zlaté hvězdy“

Zastavení 9. Hostinec „U Tří knížat“

 Masarykovo náměstí

 Masarykovo náměstí

Zastavení 10. Bývalý pivovar v Palackého uliciZastavení 11. Největší z bývalých pivovarů v Husově ulici

Zastavení 12. Historická budova jihlavského pivovaru

 u jihlavského pivovaru

 posezení v pivovarské restauraciCelé naše krátké a moc zajímavé putování jsme zakončili návštěvou restaurace v pivovaru, kde jsme se rádi občerstvili a zahřáli. Celou dobu naší procházky městem nám krásně svítilo sluníčko, ale mrazivý lehký větřík dával znát, že je teprve únor a vládne zima.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 02. 2015 | 1751 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server