Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Z Malého Beranova do Jihlavy
Všechny soboty v lednu někdy nebývají v našem kalendáři obsazené nějakou vycházkou. Tak to bylo i v sobotu 24. ledna 2015. Přesto se vycházka konala a byla pěkná. Už začátkem minulého týdne se Eva Kumštárová rozhodla, že udělá vycházku z Malého Beranova do Jihlavy. Všichni jsme to vzali s povděkem, aspoň někam vyrazíme, i když zima opět letos není krásná a bílá.


Autobusem MHD se přepravilo do Malého Beranova celkem 26 turistů. Tentokrát se k našim přidala i skupinka turistů z Bedřichova.

 v Malém Beranově

Eva nás vítá


Nejprve se šlo po cyklostezce M. Beranov – Petrovický mlýn. Dvě turistky se odpojily a šly dál po cyklostezce do Luk n. J., ostatní přešli u mlýna lávku a vyšplhali neznačenou cestou do Petrovic. Z Petrovic vede do Puklic asfaltová silnice. Minuli jsme rozcestník, který nás informoval, že jedna cesta vede do Puklic a druhá do „Jihlavi“. Zasmáli jsme se tomu a pokračovali dál po suché asfaltce k Puklicím.

 po cyklostezce

 řeka Jihlava

 řeka Jihlava

 u Petrovického mlýna

 k Petrovicím

 ke kostelu v Petrovicích


 na rozcestí

 na rozcestí


Suchá asfaltka ale byla zrádná. Nebyla tak docela suchá jak se zdálo a malý kousíček namrzlé vody zapříčinil pád jedné turistky z Bedřichova. Následovalo přivolání sanitky, která bledou a zraněnou turistku odvezla. Ostatní, teď už ostražitě, pokračovali do Puklic.

 pomoc zraněné turistce

 před Puklicemi

V Puklicích nás Eva zavedla na návrší nad Puklicemi, kde se nachází židovský hřbitov, který tu byl (podle brožurky) založen údajně v 15. století, nejstarší a nedochovaný letopočet byl 1421. Dnes se na některých náhrobních kamenech snad dá vyčíst letopočet 1696. Avšak většina náhrobků pochází z 19. a 20. století a jsou psány v hebrejštině a němčině.
Opustili jsme hřbitov, a kolem nové výstavby jsme sestoupili zpět do Puklic a navštívili jsme Sokolovnu, kde nám syn Evy domluvil občerstvení. Byli jsme zde mile přijati, i když tu probíhaly přípravy na večerní ples.

 historie židovského hřbitova

 židovský hřbitov v Puklicích

 v Sokolovně v Puklicích

 sál je připravený na ples

 odcházíme z Puklic


Ohřáli jsme se a potom jsme pokračovali směrem na Studénky. Ještě malá zacházka k pomníčku dvou chlapců, kteří zde zahynuli v roce 1945.
Cestou ke Kosovu se začalo měnit počasí. Foukal studený vítr a lehce začalo mrholit. Kolem silnice byly krásně ojíněné stromy.

 u pomníčku


 ke Kosovu Jihlava

 náměstí v Jihlavě

Do Jihlavy jsme došli před patnáctou hodinou po téměř 17km. Byla to moc pěkná vycházka, i když jsme na ní utrpěli nějaké ztráty. Snad bude všechno v pořádku a zlomená ruka se brzy a bez komplikací zahojí.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 01. 2015 | 1853 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server