08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Moravské Budějovice – Zblovice
Na pochodu Moravské Budějovice – Zblovice jsme už byli několikrát. Také na XVI. ročník tohoto pochodu, který pořádá vodácký oddíl Moravské Budějovice, jsme přijeli společně s třebíčskými turisty v sobotu 17. ledna 2015.

Do Moravských Budějovic (MB) jsme přijeli těsně před desátou. Na nádraží už čekal autobus, který nás měl odvézt ke koupališti, kde byl start pochodu. Pořadatelé se na nás připravili a přihlášení k pochodu proběhlo cestou autobusem ke koupališti. Tím se vše urychlilo. My jsme u koupaliště ani nevystoupili, naopak, k nám přistoupili další turisté a byli jsme odvezeni do Nových Syrovic. Zde začínaly trasy pochodu.

příjezd do Mor. Budějovic

v Nových Syrovicích

na trase pochodu

Dvanáctikilometrová trasa vedla : Nové Syrovice – Grázlova stezka – Dvůr Augustov – Zálesí – Zblovice. Osmnáctikilometrová trasa byla od rozcestí Pod Stříbrným kopcem prodloužena přes Bítov město, hrad, zátoku a rozhlednu Rumburak. Naše skupina 12turistů šla po trase 12 km. U Zálesí už plápolal ohýnek, na kterém jsme si opekli přinesené buřtíky. Občerstvili jsme se čajem od pořadatelů.

pořadatelé

u Zálesí

Před Zblovicemi jsme trochu vybočili z trasy, protože nás Jirka Veselý zavedl k bývalé vápence. V okolí bývalo takových vápenek více, ale tato byla opravená, aby si lidé připomněli, jak pálení vápna v minulosti probíhalo.

cestou k vápence

vápenka Zblovice

Od vápenky jsme se dostali na kopec, kde se nepálilo vápno, ale každý rok 30. dubna se tu pálí čarodějnice. Je to vrch Uhelčka. Na něm stojí kanón, který neunikl naší pozornosti. V přihrádce pro náboje měl vskutku netradiční obsah.

u kanónu na Uhelčce

Od kanónu vede Chalupářská švestková alej a tou jsme se dostali nejkratší cestou do Zblovic. V hostinci U Máců nás pořadatelé přivítali, měli jsme tu možnost objednat si oběd, kávu, pivo a jiné. V sále probíhala projekce z minulých ročníků pochodu MB – Zblovice a také z činnosti vodáckého oddílu.

přicházíme do cíle ve Zblovicích

v hostinci U Máců ve Zblovicích

Ve tři hodiny nás odvezl tentýž autobus jako ráno do MB na nádraží a my jsme potom vlakem pokračovali do Jihlavy.
Počasí nám přálo. Lehké mrholení nás zastihlo asi 1 km před Zblovicemi a opravdu pršet se sněhem začalo, až jsme byli v Jihlavě.
Podle posledních zpráv od pořadatelů se pochodu zúčastnilo 110 turistů. Dá se říct, že to byl zase jeden vydařený výlet.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 01. 2015 | 3853 přečtení |
Zdroj: Text:Veselá,Foto:Veselá,Lavičková,Tomáš,Varhaníková |