08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Taneční vstup do roku 2015 ve Ždírci
Každým rokem začátkem ledna organizuje KČT Čeřínek turistickou zimní vycházku do Ždírce, která je v cíli zakončena taneční zábavou.

Sobota 10. 1. 2015 nezačínala zrovna růžově. Celou noc z pátku na sobotu pršelo. Během dopoledne sice už slaběji, ale stále se deštivé počasí nechtělo umoudřit. Vylepšení čekalo až na polední hodiny, a to už se scházeli turisté – tanečníci před budovou hlavního vlakového nádraží. Po příjezdu turistů z Třebíče a přivítání pořadateli, se všichni společně vyfotografovali a nyní už za svitu sluníčka a silného větru se vydali pod vedením J+J Korbelovými na 15 km dlouhou trasu do Ždírce. Pořadatelé M+M Svatošovi a V+J Veselí odjeli auty připravit ve Ždírci vše potřebné, aby zábava mohla v 16 hodin začít.

turisté z Třebíče

společně před cestou

Mnohé turisty předchozí déšť odradil od celé trasy pochodu, tak volili kratší cesty. Někteří se přiblížili autobusem nebo vlakem a zbytek došli pěšky. Tak se začali první hosté v sále scházet už před 14. hodinou. Do začátku zábavy se dostavili i ti, co absolvovali nejdelší trasu. Byli trochu zablácení, ale spokojení, že se nenaplnila vize celodenního deště. Na taneček si přinesli taneční boty, tak ani to bláto nikomu tolik nevadilo.

rozvodněné potůčky

pořadatelky

pěší skupina ještě na cestě

mnozí jsou již ve Ždírci

Při vstupu každý účastník dostal za ústřižek na vstupence 0,5 l vína a dva zákusky (tradiční věnečky). Pochodníci měli také možnost si natočit teplý čaj. Hudba Sádlo v pohybu - začala hrát v 16 hodin a okamžitě se sál zaplnil tancujícími. Předseda KČT Čeřínek Jirka Veselý přivítal všechny přítomné a Mirek Svatoš informoval o průběhu zábavy a o odvozu autobusy po skončení akce.

zahájení zábavy

Hned na začátku se v sále objevili Tříkráloví koledníci. Jako každý rok jim do pokladničky turisté přispěli. Potom už byla zábava v plném proudu. Tanečníky z parketu dostala až večeře. Podávala se opět tradičně pečená kuřecí stehna s chlebem a okurkou.

Tříkrálová koleda

podává se večeře

Po dobrém jídle se opět zaplnil sál. Po chvíli turistické amatéry vystřídali tanečníci z RnR club ELVIS Jihlava. Vystoupení nabité energií a rytmem rock 'n' rollu se všem moc líbilo. Diváci sledovali tanečníky při akrobacii se zatajeným dechem, aby potom hlasitě dali najevo úžas a obdiv. Maličkým a méně zkušeným tanečníkům drželi palce, aby se vše povedlo, jak má. Moc hezké bylo také vystoupení větších děvčat. V programu nechybí ani humor. Jeptišky na tanečním parketě se málokdy vidí.

rozcvička před vystoupením

na parketě je živo

nejmladší tanečníci ELVIS clubu

mladší děvčátka ELVIS clubu

ELVIS club

Jeptišky v akci

RnR club ELVIS

ELVIS club se loučí

Jiný styl tance nabídla skupina Bonanza. Ukázka salsy a hlavně country tance naladily diváky, aby se naučili jednoduchý tanec Zuzana. Výuky se ujala Štěpánka ze skupiny, tentokrát převlečená za country tanečníka. Diváci se zapojili a přitom se dobře bavili. Taneční skupiny dotancovaly a parket už patřil jen tancujícím turistům.

turisté z Třebíče a Trnavy

turisté Bedřichova

tři Evy z Čeřínku

turisté Čeřínku

Bonanza

SALSA v provedení Bonanzy

výuka country

Ale najednou nečekaně vtrhli na parket s písničkou Hastrmane Tatrmane vodníci a žabáci a jiná vodní havěť. Toto překvapení si připravila Třebíč. Ti prostě nikdy nezklamou. Je s podivem, že v maskách dovádějí a žádnou legraci nepokazí i osmdesátileté turistky. Nakonec vodníci vyzvali všechny ostatní k tanci.

vodní havěť

Čas neúprosně běžel a před 23.hodinou Sádlo v pohybu - manželé Doležalovi uvedli poslední sérii tanečků.

zábava pokračuje

Značkaři KČT

mašinka na parketě

je čas končit-Trnavě se ještě nechce

taneček před odjezdem

loučení

Spokojení pořadatelé

tanec bez muziky

autobus do Třebíče

sál osiřel

Zábava je u konce. Autobusy přijely a odvezly rozjařené turisty do Jihlavy a Třebíče. Pořadatelé ještě sál uklidili a zhodnotili akci, které se zúčastnilo 152 platících návštěvníků, 37 účinkujících a 6 pořadatelů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 01. 2015 | 1583 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V+J Veselí, L. Tomáš |