08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

6. Slavnostní oheň na Čeřínku
Na přivítání roku 2015 se turisté sešli 3. 1. 2015 u turistické chaty na Čeřínku na akci Slavnostní oheň na Čeřínku, pořádanou KČT Čeřínek Jihlava. Během dopoledne přicházeli turisté hvězdicově z Kostelce, Rantířova, Dolní Cerekve, Dvorců, Jezdovic a z dalších přístupových míst v okolí.

Naši členové přišli od Kostelce ve dvou skupinách. První časní turisté, vedeni manželi Veselými, dorazili k chatám KČT před desátou spolu s malou skupinkou havlíčkobrodských turistů. Cesta byla trochu zledovatělá, ale všichni v dobré pohodě tyto nástrahy zimy zvládli. Druhá, početnější skupina přijela pozdějším vlakem a přišla na Čeřínek pod vedením manželů Svatošových.
U velkého stromu se rozhořel „slavnostní“ ohýnek. Trochu se mu zpočátku nechtělo. Připravené suché větvičky plameny spolkly rychle a zvlhlé dřevo se plamenům chvíli úspěšně bránilo. Nakonec se oheň přece jen rozhořel. U ohýnku se setkávali turisté nejen z blízkého okolí a Jihlavy, ale přijeli také z již zmíněného Havlíčkova Brodu, Pelhřimova, Třebíče, Žďáru nad Sázavou, Kamenné, Telče, Měřína, Žirovnice, Kolína a Čáslavi. Nejvzdálenější účastníci byli z Duchcova a z Opavy.

časní turisté v Kostelci

probouzející se sobota

cestou na Čeřínek

na rozcestí

po ZTZ

Třebíčská skupina po cestě na Čeřínek

cestou necestou

zatím se nedaří zapálit

vše se podařilo, už se opéká

Po opečení buřtíků všichni postupně přecházeli do příjemné restaurace a tam pokračovali v přátelském posezení při dobrém jídle, připraveném kolektivem místní kuchyně.
Slavnostní oheň byl také spojen s akcí na podporu výstavby Bezručovy chaty na Lysé hoře. Účastníci mohli přispět do pokladničky desetikorunou za razítko v záznamníku „Vystup na svůj vrchol“. Do pokladničky při akci Oheň na Čeřínku bylo vybráno 750,- Kč. Částka bude zaslána na konto výstavby Bezručovy chaty. Někteří turisté přispěli do pokladničky trvale umístěné na turistické chatě. Ta bude otevřena při jiné akci.

v restauraci je plno

V odpoledních hodinách se účastníci začali rozcházet. Někteří se vrátili zpět do 5 km vzdáleného Kostelce na vlak, jiní si prodloužili cestu do jiných vlakových nebo autobusových zastávek.

na zpáteční cestě

v Kostelci

Výstupu na Čeřínek se zúčastnilo celkem 157 turistů. Každý si odnesl Pamětní list, který zhotovila pro tuto akci V. Veselá.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 01. 2015 | 1809 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. a J. Veselí, L. Tomáš |