08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Povánoční turistika
Turisté o vánočních svátcích vycházejí do přírody stejně, jako v jiných týdnech. Možná v tomto období i častěji, aby odlehčili velký přísun sladkých i slaných pochutin u bohatě prostřených stolů a sladkého nicnedělání. Setkání s přáteli může přece proběhnout i při vycházce a v pohybu.

O tom svědčí účast více jak 50turistů na vycházce 28. 12. 2014, připravené odborem KČT Tesla, kterou vedla Iva Svobodová. Našich čeřínkovských tam bylo 14. Na trase z Kostelce u Jihlavy přes Cejle, Mirošov, Hubenov, ke kapli U sv. Antonína a přes Rounek do Rantířova zdolali turisté vzdálenost 14 km. Po odpočinku a zahřátí v restauraci U Tomáše jeli někteří z Rantířova vlakem, jiní šli do Jihlavy pěšky.

Iva vítá účastníky vycházky

lávka přes Maršovský potok

pod Rounkem

před odjezdem z Rantířova

31. 12. 2014 se konal již po sedmnácté Silvestrovský výstup na Javořici. Náš odbor uspořádal výpravu z Jihlávky. Z nacpaného jednoho vagonku malého motoráčku vystoupilo 37 našich a mnoho dalších silvestrovských pochodníků. Vydali jsme se vzhůru k Javořici po trase Janštejn, rozcestí U Obrázku, Studánka Páně a na vrchol Javořice.
Na Javořici jsme se v davu dalších účastníků pozdravili s kamarády z jiných odborů KČT. Zakoupili jsme si tradiční Studenský knoflík, přispěli na vozíčkáře do kasičky Novoročního čtyřlístku a získáním razítka do záznamníku Vystup na svůj vrchol jsme přispěli na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře. Po půlhodince strávené na vrcholu jsme se vydali dolů po ŽTZ do Kaliště a těšili se na posezení v kulturním domě. Jako každý rok tu byl připravený guláš, zabíjačková polévka, pivo, teplé i studené nápoje a letos nově výborné palačinky. Potom se turisté začali z příjemného prostředí sálu pomalu vytrácet, aby ještě dokončili celou trasu až do Jihlávky, odkud odjeli vlakem. Zpáteční vlak byl posílen o jeden vagon navíc. To zase už nejelo tolik cestujících, protože mnozí odjeli vlakem dřívějším. Z Jihlávky do Jihlávky přes Javořici to bylo asi 15 km (někteří třeba šli trochu jinou cestou).

v Jihlávce na nádraží

cesta k Janštejnu

lesní cestou po ČTZ

zastavení U Obrázku

na Javořici jedou i cyklisté

sníh po vánocích potěšil hlavně děti

klobásky pod Javořicí

Studánka Páně

vysílač Javořice

poslední úpravy před sestupem z Javořice

cesta do Kaliště

přijede větší vlak?

XVIII. ročník Novoroční výstup na Šacberk – Rudný a Novoroční čtyřlístek pořádá KČT Tesla Jihlava. Ve čtvrtek 1. ledna 2015 jsme se sešli o půl druhé u Jitřenky, abychom společně vystoupili na nejbližší nejvyšší bod u Jihlavy na Šacberk. Zamlženou, trochu zasněženou a tající krajinou jsme vystoupili na vrchol Rudného. Pozdravili jsme se s přáteli, popřáli si do nastávajícího roku všechno dobré, přispěli opět pro vozíčkáře do kasičky Novoročního čtyřlístku. Zpět do Jihlavy se všichni vraceli individuálně po skupinkách. Novoroční vycházka byla asi 7 km dlouhá.

setkání u Jitřenky

na Lesnově

pod Šacberkem

pozdravení s přáteli