Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Povánoční turistika
Turisté o vánočních svátcích vycházejí do přírody stejně, jako v jiných týdnech. Možná v tomto období i častěji, aby odlehčili velký přísun sladkých i slaných pochutin u bohatě prostřených stolů a sladkého nicnedělání. Setkání s přáteli může přece proběhnout i při vycházce a v pohybu.

O tom svědčí účast více jak 50turistů na vycházce 28. 12. 2014, připravené odborem KČT Tesla, kterou vedla Iva Svobodová. Našich čeřínkovských tam bylo 14. Na trase z Kostelce u Jihlavy přes Cejle, Mirošov, Hubenov, ke kapli U sv. Antonína a přes Rounek do Rantířova zdolali turisté vzdálenost 14 km. Po odpočinku a zahřátí v restauraci U Tomáše jeli někteří z Rantířova vlakem, jiní šli do Jihlavy pěšky.

Iva vítá účastníky vycházky

 lávka přes Maršovský potok

 pod Rounkem před odjezdem z Rantířova31. 12. 2014 se konal již po sedmnácté Silvestrovský výstup na Javořici. Náš odbor uspořádal výpravu z Jihlávky. Z nacpaného jednoho vagonku malého motoráčku vystoupilo 37 našich a mnoho dalších silvestrovských pochodníků. Vydali jsme se vzhůru k Javořici po trase Janštejn, rozcestí U Obrázku, Studánka Páně a na vrchol Javořice.
Na Javořici jsme se v davu dalších účastníků pozdravili s kamarády z jiných odborů KČT. Zakoupili jsme si tradiční Studenský knoflík, přispěli na vozíčkáře do kasičky Novoročního čtyřlístku a získáním razítka do záznamníku Vystup na svůj vrchol jsme přispěli na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře. Po půlhodince strávené na vrcholu jsme se vydali dolů po ŽTZ do Kaliště a těšili se na posezení v kulturním domě. Jako každý rok tu byl připravený guláš, zabíjačková polévka, pivo, teplé i studené nápoje a letos nově výborné palačinky. Potom se turisté začali z příjemného prostředí sálu pomalu vytrácet, aby ještě dokončili celou trasu až do Jihlávky, odkud odjeli vlakem. Zpáteční vlak byl posílen o jeden vagon navíc. To zase už nejelo tolik cestujících, protože mnozí odjeli vlakem dřívějším. Z Jihlávky do Jihlávky přes Javořici to bylo asi 15 km (někteří třeba šli trochu jinou cestou).

 v Jihlávce na nádraží

 cesta k Janštejnu

 lesní cestou po ČTZ

 zastavení U Obrázku


 na Javořici jedou i cyklisté

 sníh po vánocích potěšil hlavně děti


 klobásky pod Javořicí


 Studánka Páně

 vysílač Javořice

 poslední úpravy před sestupem z Javořice

 cesta do Kaliště

 přijede větší vlak?XVIII. ročník Novoroční výstup na Šacberk – Rudný a Novoroční čtyřlístek pořádá KČT Tesla Jihlava. Ve čtvrtek 1. ledna 2015 jsme se sešli o půl druhé u Jitřenky, abychom společně vystoupili na nejbližší nejvyšší bod u Jihlavy na Šacberk. Zamlženou, trochu zasněženou a tající krajinou jsme vystoupili na vrchol Rudného. Pozdravili jsme se s přáteli, popřáli si do nastávajícího roku všechno dobré, přispěli opět pro vozíčkáře do kasičky Novoročního čtyřlístku. Zpět do Jihlavy se všichni vraceli individuálně po skupinkách. Novoroční vycházka byla asi 7 km dlouhá.

 setkání u Jitřenky na Lesnově pod Šacberkem


 pozdravení s přáteli

 pozdravení s přáteli

 pozdravení s přáteli

 Novoroční čtyřlístek

 sjezdovka už je v provozu

 po setkání odcházíme domů| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2015 | 1535 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. a J. Veselí, J. Daňhel |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server