08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Mikuláš na Čeřínku
Zastřená mlhou byla sobota 6. prosince 2014, kdy v Kostelci u Jihlavy vystoupila z vlaku početná skupina turistů, kteří se pěšky vydali na Čeřínek. V předvánočním čase se již stalo tradicí uspořádat vycházku na téma Mikuláš.

Bylo před polednem. Počasí celkem drželo – nepršelo – tak se skupina pomalým tempem vydala po silnici k Čeřínku. Loni v tuto dobu napadl čerstvý sníh, letos byla krajina smutná a nebarevná. I tak se válející mlhy na obzoru zdály být docela zajímavé.

přivítání v Kostelci

vlakem přijelo 33 turistů

mlha nad Kostelcem

na rozcestí pod Čeřínkem

Pětikilometrová vzdálenost od vlaku na turistickou chatu v takovém tempu ani nikoho moc neunavila, přesto po 1 a půl hodině chůze všichni rádi zasedli k obědu v restauraci, kde již seděli další naši turisté, kteří přijeli dřívějším rychlíkem, nebo svými auty. Nakonec se sešlo celkem 62 čeřínkovských. A ještě další návštěvníci postupně přicházeli a zaplnili restauraci. Po obědě se menší skupinka turistů vypravila na nedaleký vrchol Čeřínku a na horní stanici vleku sjezdovky. Zavzpomínali na loňské dovádění na sněhu. Letos byla krajina šedivá, bez jediné vločky sněhu. Jenom pozůstatky silné námrazy, která v tomto týdnu uvěznila krajinu, byly patrny polámanými větvemi, spadanými stromy a zbytky ledové tříště, které vytvářely v lese malé ostrůvky. Po kratičké vycházce se všichni sešli v sále restaurace.

malá procházka na vrchol a na sjezdovku

sjezdovka není pokrytá sněhem, ale mlhou

Po 14. hodině začal Mikulášský program. Přišli moderátoři Alena Veliká s Fugasem a ti se postarali o zábavu. Hráli, zpívali a bylo veselo. Do programu zasáhla návštěva Mikuláše s andělem a dvěma čerty. Ti všem rozdali minibalíčky, které připravily členky KČT Čeřínek. Každý návštěvník Mikulášské zábavy dostal také pamětní list. Potom zábava pokračovala. Děti soutěžily a tancovaly. Do hry byli vtaženi i dospělí. Jenom do tanečků se dospělí nezapojili. Škoda. Ale zábava byla dobrá a snad byli všichni spokojeni.

o zábavu se starají Alena Veliká s Fugasem

právě přišel Mikuláš

jede, jede mašinka

i čert se zapojil do hry

laťka se snižuje

níž už to asi nejde

nakonec laťka praskla

malá tanečnice

koncert

každý hraje na svůj hudební nástroj

V 16.30 hodin přijel autobus DP, který účastníky odvezl do Jihlavy.

Krásné perníčky napekla a nazdobila Irenka Vašáková, balíčky a pamětní listy připravila Věra Veselá.

balíček od Mikuláše

perníčky od Irenky