Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Za posledním puchýřem do Benešova u Prahy
Letošní 43. ročník celostátního pochodu Za posledním puchýřem 2014 se konal v Benešově u Prahy ve dnech 14. - 16. 11. 2014. Už po několik let na podzimní puchýře jezdíme, tak i letos jsme Benešov nevynechali.

V pátek 14. 11. 2014 odjelo ranním vlakem 10 našich turistů do Benešova. Mlhy, které jsme sledovali z vlaku, se rozpustily a v Benešově nás vítalo krásné slunečné počasí. U prezentace v ZŠ Dukelská jsme dostali účastnický balíček s pokyny. Střední odborné učiliště stavební nám na svém internátě poskytlo ubytování na dobu našeho pobytu. Ubytování mělo proběhnout až v podvečerních hodinách, tak jsme si tady zatím odložili jenom zavazadla a na doporučení paní vedoucí jsme si udělali malou vycházku k nedalekému zámku Konopiště a po zámeckém parku. Užívali jsme si krásného počasí, které dokreslovalo podzimní zbarvení velkých stromů a spadaného listí, šustícího nám pod nohama. Procházka parkem nám ukazovala konopišťský zámek ze všech stran.

prezentace v ZŠ Dukelská

před ubytovnou odborného učiliště

vchod do zámeckého parku Konopiště

v zámeckém parku
zámek Konopiště

restaurace na zámku

restaurace na zámku

zámek Konopiště


zámek Konopiště

na NS Konopiště

na NS Konopiště

na NS Konopiště

na NS Konopiště

hájovna Šiberna

na NS Konopiště

na NS Konopiště

most Žofín

u medvěda Jiřího
Druhý den spěcháme na snídani v ZŠ Jiráskova (zde byly i večeře), abychom byli co nejdříve na startu pochodu v ZŠ Dukelská. Odtud nás kyvadlová doprava zavezla do Týnce nad Sázavou k výchozímu místu pro trasy 20, 30 a 50 km. My se hlásíme na trasu 20 km.
Tato trasa nás vede po modré TZ přes Brodce, Pecerady, okolo železniční zastávky Svárov, do Poříčí n. S, k restauraci Homolka, kde je kontrola. A dál po zelené TZ a za žel. přejezdem přecházíme na červenouTZ do Měsíčního údolí proti proudu Konopišťského potoka přes osadu Racek a pod zámek Konopiště. Tady se zastavujeme mimo plán trasy. Navštívili jsme Muzeum motocyklů. Po prohlídce muzea pokračujeme na kontrolu u přírodního divadla a vydáváme se opět po červené kolem již spící Růžové zahrady a zámeckým parkem se dostáváme k frekventované silnici a do cíle k ZŠ Dukelská.

na startu sobotního pochodu

autobus do Týnce n. Sázavou

info a start v Týnci n S.

Týnský hrad


k řece Sázavě


k Brodcům

k Peceradům

z Pecerad do Svárova

osada Svárov

osada Svárov

u Poříčí n. Sázavou

most v Poříčí n. S.

kontrola na Homolce

kostel sv. Petra v Poříčí


Měsíční údolí

osada Měsíční údolí

Konopišťský potokobčerstvení v osadě Racek

turistky Čeřínku

svařák od Hoška Tour


Konopišťská obora

Konopišťská obora

Konopišťská oborav muzeuČZ 500 Vatikán

plochodrážní JAWA

kontrola u přírodního divadla

jdeme k cíli do Benešova


Sobota nebyla tak prosluněná jako pátek, ale bylo příjemně teplo a hlavně nepršelo. Zato v neděli pršelo už po cestě k snídani. Chvílemi déšť sílil, přesto jsme chtěli dodržet plán a ještě se projít kolem zámku Konopiště a jeho okolí. Tentokrát nám nešustilo pod nohama spadané listí, ale shora šustily kapky deště, které skrápěly vysoké stromy v parku. Zabaleni v pláštěnkách, přesto mokří jsme se po parku prošli a zbytek dopoledne jsme nakonec přečkali v příjemné nádražní restauraci.

v neděli ráno prší

na kontrole u zámeckého rybníka přestává pršetv cíli nedělního pochodu


Po obědě před příjezdem vlaku přestalo pršet a dokonce vykouklo sluníčko. Aspoň to nám dopřálo pěkné cestování a vyhlídky z okna posázavského pacifiku na krásné okolí, jímž vede trať. Ve večerních hodinách jsme konečně dojeli do Jihlavy. Dohromady jsme našlapali za tři puchýřovské dny 50 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 11. 2014 | 1991 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server