Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Podzimní pochody v Telči 2014
Začátek listopadu je vždy ve znamení dvou pochodů, které pořádá KČT Telč.

Vysočinou k Telči  - 8. 11. 2014 
      Tentokrát se v sobotu na 44.ročník vydalo méně turistů z Jihlavy, než bývá zvykem. Z našeho odboru si 5 členů vybralo trasu Hodice – Roštejn – Doupě – Volevčice – Telč, celkem 16 km.

v Hodicích rozhovor pro rádio Region

start v Hodicích

pořadatelky z KČT Telč


Zpočátku nevlídné počasí se po startu trochu umoudřilo, tak trochu nás uchlácholilo, aby nám pak dalo vědět, že listopad je často deštivý.
My jsme si vybranou trasu stejně užili. Vysočina je vždy krásná a na podzim obzvlášť. Po cestě jsme potkali účastníky honu a mohli obdivovat jejich první úlovek. Na Roštejně jsme při teplém čaji popovídali s ostatními turisty.

vycházíme z HodicNad Růženou


kamenná klouzačka

u hradu Roštejn


kontrola na nádvoří hradu

hrad Roštejn z druhé strany


u Roštejnské obory

vybarvený podzim

obec Doupě
prší, prší, jen se lejeRoštejnský rybník


Telč nás přivítala bez deště a zasvítilo tam i sluníčko, tak jsme mohli v klidu projít nádherné náměstí a užít si pohody a zakončit v cíli u chlebů s výbornou škvarkovou pomazánkou. 

Telč


náměstí Z. z Hradce


     Cestou Jana Hvězdy Vícemilic  - 9. 11. 2014 
      Druhý den byly pro turisty připravené už tradiční trasy. A je pravda, že si bez pochodu do Jihlávky už podzim neumíme představit. Ti, co chtěli zdolat více kilometrů si museli ráno přivstat, aby byli v Telči včas a zvládli 20 km trať přes Lhotku – Štamberk - Pařezitý rybník – Obrázek - Bor - Jihlávka. Ostatní využili autobusu, který je dopravil do Řásné a vydali se po trase Řásná - V. Pařezitý – Bor – Jihlávka.

vlak nás dovezl do Telče

start v Sokolovně

do Řásné jsme jeli autobusem

v Řásné


Po známé trase jsme po krátkých občerstveních dorazili k rybníku Bor a tam už byl rozdělaný oheň, u kterého jsme se nejen ohřáli, ale mohli si péct zasloužený špekáček.

dnes neprší
u Velkopařezitého rybníka


Velkopařezitý rybník se halí do mlhy
kontrola na rozcestí Velký a Malý Pařezitý


kontrola U Obrázku


Na Žižkovinách
v Panských Dubénkách


v cíli u rybníka Bor
rybník Bor


rybník BorV Jihlávce někteří využili nabídnutého autobusu organizátorů směrem k Telči, ostatní počkali na vlak.

po hrázi rybníka Bor jdeme do Jihlávky


Jihlávka

Ten den sice nebyl se sluníčkem, ale za to bez deště.
A my se můžeme těšit na 45.ročník.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 11. 2014 | 1666 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server