08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Podzimním Horáckem
Podzimním Horáckem je nazvaný dálkový pochod, který letos po 39. pořádali turisté z KČT Třebíč. V sobotu 1. 11. 2014 se na vlakovém nádraží v Jihlavě sešlo našich 15 turistů. Ve vlaku už byli i turisté z Havlíčkova Brodu a Kamenné, aby se pochodu také účastnili. Čtyři naši jeli do Třebíče autem.

V turistické základně KČT Třebíč „U Babáku“ nás vítal papírový předseda v životní velikosti Láďa Tomáš. Ten opravdový byl na cestách, tak nemohl být přítomen. Toto vtipné uvítání bylo milé a nápadité. V klubovně jsme si vyzvedli propozice k pochodu. Vybrali jsme si trasu 14 km. Pokud se nešlo po TZ, vedlo nás místní značení - bílí sněhuláci.

Turistická základna U Babáku

vítá nás předseda jako živý

občerstvení před cestou

Trasa vedla kolem Vodárenského rybníka, Nového hřbitova, polní a lesní cestou, překročili jsme dva potoky - Okřešický a Lubí, a došli jsme do Pocoucova. K přírodní památce Syenitové skály nás nasměrovalo vlastní značení. Tady jsme obdivovali různě seskupené skály v nádherné a podzimně zbarvené krajině. Cesta kolem opuštěné chaty nás vyvedla na silnici a došli jsme do obce Budíkovice. V tamní hospůdce „U Lenina“ byla kontrola a možnost občerstvení a odpočinku.

kolem Vodárenských rybníků

Třebíč se nám vzdaluje

na vyhlídce

krásný hřib = krásný úsměv

zlatem ozářený les

Okřešický potok

potok Lubí

Pocoucov

malá svačinka za Pocoucovem

Syenitové skály

šípkové korálky

kolem opuštěné chaty

po vlastním značení

po silnici k Budíkovicím

Potom jsme pokračovali podle „sněhuláčků“ a na žlutou TZ k Dubinám. Odtud nás vedla zelená TZ a opět sněhuláčci k cíli pochodu U Babáku.

U Lenina

vodní nádrž

k Dubinám

zpátky k základně

V turistické základně nás čekali pořadatelé s Pamětním listem a pohoštěním v podobě výborných opečených klobás. Pivo a káva byly také k mání.

U Babáku

pořadatelé

před odchodem na nádraží

za chvíli přijede vlak

Počasí se nám vyšperkovalo do zlata. Ranní neprůhledná mlha se proměnila v krásný slunečný a barevný podzimní den. Krokoměr nám naměřil 18 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 11. 2014 | 1751 přečtení |
Zdroj: text: V.Veselá, Foto: V. a J. Veselí |