Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Podzimním Horáckem
Podzimním Horáckem je nazvaný dálkový pochod, který letos po 39. pořádali turisté z KČT Třebíč. V sobotu 1. 11. 2014 se na vlakovém nádraží v Jihlavě sešlo našich 15 turistů. Ve vlaku už byli i turisté z Havlíčkova Brodu a Kamenné, aby se pochodu také účastnili. Čtyři naši jeli do Třebíče autem.

V turistické základně KČT Třebíč „U Babáku“ nás vítal papírový předseda v životní velikosti Láďa Tomáš. Ten opravdový byl na cestách, tak nemohl být přítomen. Toto vtipné uvítání bylo milé a nápadité. V klubovně jsme si vyzvedli propozice k pochodu. Vybrali jsme si trasu 14 km. Pokud se nešlo po TZ, vedlo nás místní značení - bílí sněhuláci.

Turistická základna U Babáku

vítá nás předseda jako živý

občerstvení před cestou


Trasa vedla kolem Vodárenského rybníka, Nového hřbitova, polní a lesní cestou, překročili jsme dva potoky - Okřešický a Lubí, a došli jsme do Pocoucova. K přírodní památce Syenitové skály nás nasměrovalo vlastní značení. Tady jsme obdivovali různě seskupené skály v nádherné a podzimně zbarvené krajině. Cesta kolem opuštěné chaty nás vyvedla na silnici a došli jsme do obce Budíkovice. V tamní hospůdce „U Lenina“ byla kontrola a možnost občerstvení a odpočinku.

kolem Vodárenských rybníků

Třebíč se nám vzdaluje


na vyhlídce


krásný hřib = krásný úsměv


zlatem ozářený les

Okřešický potok

potok Lubí

Pocoucov

malá svačinka za Pocoucovem

Syenitové skály
šípkové korálky

kolem opuštěné chaty

po vlastním značení


po silnici k Budíkovicím


Potom jsme pokračovali podle „sněhuláčků“ a na žlutou TZ k Dubinám. Odtud nás vedla zelená TZ a opět sněhuláčci k cíli pochodu U Babáku.

U Lenina

vodní nádrž

k Dubinám


zpátky k základně


V turistické základně nás čekali pořadatelé s Pamětním listem a pohoštěním v podobě výborných opečených klobás. Pivo a káva byly také k mání.


U Babáku

pořadatelé


před odchodem na nádraží

za chvíli přijede vlak


Počasí se nám vyšperkovalo do zlata. Ranní neprůhledná mlha se proměnila v krásný slunečný a barevný podzimní den. Krokoměr nám naměřil 18 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 11. 2014 | 1751 přečtení |
Zdroj: text: V.Veselá, Foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server