Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Podzimní vycházka 25.10.2014
Poslední den s letním časem se 14 turistů vydalo na výlet z Humpolce přes Melechov na Stvořidla. Červená turistická značka nás vyvedla z Humpolce a vedla krásnou podzimní vysočinou přes Světlický Dvůr. Lesy nás ještě lákaly k poslednímu sběru hub.

Další překvapení nám nachystala malebná obec Proseč, kde jsme obdivovali zbytky tvrze a v krásném zákoutí si udělali občerstvovací přestávku. Na návsi právě probíhal prodej ryb z výlovu, mnozí z nás neodolali a na další kilometry vyrazili obtěžkáni zakoupeným kaprem. Dál jsme pokračovali přes osadu Staré Hutě. Nad ní v lese jsme se zastavili u smírčího kříže, na němž jsme objevili letopočet 1491.

Jitka nás vítá v Humpolci

vydáváme se na cestu


provází nás mlžný opar

Světlický dvůr


rozsáhlé pastviny
u Rápotického lesa

i takové houby rostou

parčík u tvrze v Proseči

tvrz v Prosečisvačina u tvrze


na návsi v Proseči


Staré Hutě

smírčí kříž


Přes obec Rejčkov a přes krátkou odbočku k Čertovu kameni jsme doputovali na kouzelné místo v lese Rohule. Kdysi tu snad stávala barokní hájenka, potom toto místo sloužilo rekreačním účelům, po odkoupení pozemku zde soukromník vybudoval krásný park s jezírky. Dál už jsme stoupali k nejvyššímu bodu v okolí k  Melechovu, jak jsme si přečetli s nadmořskou výškou 709 m. Měřickou věž už okolní stromy přerostly a tak ztratila funkci rozhledny, ale husitská a partyzánská tradice zůstala. Další tajuplné místo nedaleko vrcholu je Melechovská studánka se smírčím křížem.


Čertův kámen

u Čertova kamene

park na Rohulivrch Melechov

bývalá rozhledna Melechov

Melechovská studánka se smírčím křížem

Melechovská studánka


Protože máme ještě dost času a kolem sebe zdatné turisty, měníme rozhodnutí a cestu na Stvořidla si prodloužíme přes Melechovskou tvrz. Pokračovali jsme dolů po zelené značce kolem skromného pomníčku výsadkářům a místy i neznačenou cestou se dostali ke zbytkům tvrze dříve nazývané Nelechov, která sloužila ve 14. století k obraně zemské stezky.Tvrz Melechov

Tvrz s památným bukem lesním

Tvrz s památnými buky lesními

Po navrácení značenou cestou odbočky jsme zpět na zelené značce, ale pokračujeme neznačenou cestou, až narazíme na žlutou turistickou značku vedoucí z Melechova a my po ní sejdeme přes Dobrovítovu Lhotu ke Stvořidlům.

blížíme se ke Stvořidlům

jsme obtěžkáni houbami a kapry

řeka Sázava na Stvořidlech

než přijede Posázavský pacifikV tomto období je v tom nádherném koutě už trochu smutno, protože ustal vodácký a turistický ruch, vše je zavřeno a připraveno na zimní období. Posázavský pacifik nás zavezl do Světlé nad Sázavou, kde k naší velké radosti byl ještě otevřený bufet na nádraží a my jsme se mohli po 23km konečně občerstvit kávou a zaslouženými zákusky. Po přestupu v Havlíčkově Brodě jsme dojeli za tmy do Jihlavy a zakončili turistická putování v letošním období letního času.

Vycházku připravili a vedli J+J Korbelovi

| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 10. 2014 | 1715 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V+J Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server