Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Ždírec – Věžnička - Polná
Sobota 27. 10. 2014, zamračená obloha a skupinka sedmi turistů, vystupujících ve Ždírci z autobusu. 8 hodin ráno a liduprázdná vesnice, to je teprve začátek našeho putování.

Malá skupinka se po silnici vydala přes Věžničku do Polné. Pod vrchem Homole, který se tyčí nad městem, na nás čekal polenský turista Karel Novák, a díky jeho znalostem se vycházka stala zajímavým nahlédnutím do historie i současnosti Polné. První naše kroky směřovaly k místu, kde byla nalezena zabitá Anežka Hrůzová. Odtud následoval výstup na vrch Homoli ke skupince kamenů. Je to Jiříkův kámen – zde seděl Jiří z Poděbrad při své návštěvě Polné. A historie pokračovala prohlídkou hřbitůvku na Kateřinově, kde je pohřbeno mnoho významných polenských rodáků. Pak následoval skok do současnosti. Na břehu rybníka Peklo vybudovalo město volnočasový areál. Překvapeně jsme zírali na pečlivě udržované prostranství a nezničené vybavení.
A teď jen heslovitě: městský pivovar, rabínský dům, synagoga, židovské (nyní Karlovo) náměstí, památné domy na hlavním Husově náměstí, Husova knihovna. Po celou tuto trasu nás zásoboval náš průvodce svými nemalými vědomostmi. Na zámeckém nádvoří se s námi rozloučil, a my jsme pokračovali obědem v tamní restauraci, prohlídkou zámku a stařičké školy. U kostela sv. Barbory nás zaujalo místo posledního odpočinku herečky Míly Myslíkové a hrob Anežky Hrůzové. Po téměř 12km a celodenním přísunu informací a zážitků jsme nasedli v 17 hodin na autobus a s myšlenkou: „Nezmokli jsme, už jsme tu“, odjeli spokojeně domů.

ve Ždírci

vycházíme směrem na Věžničku

ve Věžničce

náš průvodce Polnou K. Novák
Děkanský chrám Nanebevzetí P. Marie


stará škola


třída ve staré školenávštěva židovského muzea a synagogyPozn.: Nápad a uskutečnit tuto vycházku měla Eva Kumštárová, která vše zařídila ke spokojenosti turistů. Škoda jen, že se mnozí nemohli zúčastnit pro jiné a důležité akce. Vycházka podle vyjádření účastníků byla hodně zdařilá i díky Karlovi.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 10. 2014 | 3624 přečtení |
Zdroj: text: E. Kumštárová, foto: E. Kumštárová, V. Mejzlík |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server