Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Pelhřimovské pěšinky
V oblastním kalendáři jsme si vybrali pochod, který pořádal KČT Pelhřimov. Název PELHŘIMOVSKÉ PĚŠINKY PO STŘEŠE EVROPY byl lákavý. Jeho trasy vedly hvězdicově na Křemešník. Rozhodli jsme se tento pochod absolvovat. O prázdninách jsme měli sice vycházku ze Sedliště přes Křemešník do Nové Bukové, ale z Pelhřimova na Křemešník byla pro nás tato cesta ještě neznámá.

Z Pelhřimova jsme vyrazili v devět hodin a čekala nás deset km dlouhá cesta po červené TZ, stále do kopce kolem Řemenova, samoty Na Nivách, přes Proseč pod Křemešníkem a k rozhledně Pípalka na Křemešníku.

v Pelhřimově

z Pelhřimova stále do kopceNa Nivách

u Proseče pod Křemešníkem


u farmy

na pastvině

Slunečná paseka

výhledy pod Křemešníkem

poslední stoupání na Křemešník


Na vyvýšeninách se nám ukazovaly krásné výhledy do kraje, jejichž kouzlo ještě znásobilo sluníčko na modré obloze, prokvetlé malými bílými obláčky.
Bylo nás devatenáct turistů z KČT Čeřínek a na Křemešník jsme dorazili ve 12:05 hodin, tedy pět minut po dvanácté. Doslova! Protože cíl na Křemešníku u rozhledny Pípalky byl od 11 do 12 hodin, což si myslíme, že je to malý rozsah na hvězdicový pochod. Rozhledna byla sice přístupná, ale nikdo z pořadatelů už tam nebyl. Že jsme nedostali nějaký účastnický list nebo diplom za absolvování pochodu nám nevadilo, ale ani si za nás nemohli udělat „čárku za účast“.
V restauraci Křemešník a v jejím okolí bylo živo. Probíhal tam také mimo jiné nějaký orientační závod běžců a cyklistů, kteří nás často míjeli po cestě na vrchol. Před restaurací byli u stromu uvázáni dva živí velbloudi. Zda to byl doplněk závodů, nebo hvězdicového pochodu, nevíme. Ale atrakce to byla.

poutní místo Křemešníkhouby rostou všude i poutníkovi na hlavě


Chvíli jsme poseděli v restauraci, a protože se náhle začaly stahovat temné mraky, vyrazili jsme na cestu do Zajíčkova na vlak. Po cestě nás stihla kratičká a drobná přeprška. V pohodě, a téměř stále z kopce, jsme přišli s předstihem na železniční zastávku v Zajíčkově. Trochu unaveni z celkových 17km jsme si posedali, kam to šlo. Odpočinek netrval dlouho, protože nás prudký déšť a bouřka zahnaly do žel. zastávky - maličké plechové budky, kam jsme se sotva vešli. Déšť nepřestal, ba dokonce sílil. Trochu jsme se báli, že nám ani vlak nezastaví, že nás v té budce neuvidí (zastávka je na znamení). No, užili jsme si v tom stísněném prostoru dost legrace. A než jsme nastoupili do vlaku, tak jsme za tu chvilku stejně zmokli.

odcházíme do Zajíčkova

malá dešťová přeháňka

rybník u Radňova


v Zajíčkově


schováváme se před deštěm


Dobrou náladu to ale nikomu nevzalo, naopak. Při přestupu v Horní Cerekvi nepršelo, zato Jihlava nás vítala opět deštěm.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 09. 2014 | 1792 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server