08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Kolem noční Jihlavy 2014
Odbor KČT TESLA JIHLAVA a oblast KČT VYSOČINA, o. s. pořádají každý rok začátkem září turistický pochod nazvaný „KOLEM NOČNÍ JIHLAVY po historických pamětihodnostech“. V pátek 12. září 2014 se konal 25. ročník tohoto pochodu.

Náš odbor se večerního putování po Jihlavě a okolí zúčastňuje individuálně, ale pravidelně. Start pochodu byl u Hrádečku na Heulose od 17:00 do 19:00 hodin. Aniž bychom se domlouvali na čas, v který vyrazíme, sešla se nás krátce po 17.hodině osmnáctičlenná skupinka, která se společně vydala na trasu dlouhou 7 km: start u Hrádku v parku Heulos - Srázná ul. - U Jánů, nově zrekonstruovaný historický most přes řeku Jihlavu - kostel sv. Jana Křtitele (Jánský kostelík) - hraniční kámen U Jitřenky - ulice Jiřího z Poděbrad - most přes řeku Jihlavu - U Jánů - park Heulos a kolem ZOO - Brněnská ulice - kostel sv. Jakuba - Masarykovo náměstí - Park Gustava Mahlera – cíl,brána Matky Boží. Cestou jsme potkávali další naše členy, kteří šli sami. Celkem nás tedy bylo asi 24 z našeho odboru (třeba jsme všechny ani nepotkali).
Pro 7 dětí, které s námi rády šly noční Jihlavou, byla cesta velmi zábavná. Hlavně v podvečerním parku, kde je na stromech vlastní značení v podobě bílých papírových soviček se svítícíma očima. Baterky sovičkám oči rozsvítí, a každý ví, kudy má jít. Některé sovičky ale mají očička smutná. Asi se zalíbila vandalům.
V cíli každý účastník dostal Pamětní list a drobný reklamní předmět. Limonádu s oplatkou na doplnění energie a tekutin rozdávala Bílá paní s pomocnicí.

start pochodu Kolem noční Jihlavy

zlaťáky na cestě

první kontrola

k Jánskému kostelíku

kontrola u Jánského kostelíka

kontrola u hraničního kamene

chvíle odpočinku

v lesoparku Heulos

zpestření cesty "horolezeckými výkony"

kolem ZOO

ke kostelu sv. Jakuba

kotrola u kostela

kontrola v parku G. Mahlera

v cíli u brány Matky Boží

noční brána M. Boží

Pochod noční Jihlavou se všem, hlavně dětem, moc líbí. Poznávají město zase z jiného pohledu, než třeba s rodiči při nákupech.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 09. 2014 | 1679 přečtení |
Zdroj: tex a foto V. Veselá |