Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Prázdninové vycházky – srpen 2014


Léto v Železných horách – Sobíňov
2. 8. 2014 Na 20. ročník dálkového pochodu do Sobíňova, který pořádá Obecní úřad Sobíňov a KČT Havlíčkův Brod se vydalo 18 našich turistů. Šest si vybralo sedmikilometrovou trasu po Naučné stezce Sobíňov. Ostatní šli po doporučené trase 15 km B.
Od startu vedla trasa do Podmoklan, dále na samotu Štikov, která je součástí obce Slavíkov. Na místě zaniklé vesnice tu je jeden dům a mohutná památná lípa, která tu roste už přes 600 let. Na horní stěně kamenolomu, v nadmořské výšce 603 m n. m., je vybudován parčík s přístřeškem pro pocestné a posezení na lavicích. Z vyhlídky Štikov je krásný rozhled do kraje, lemovaný pásem Železných hor.

v Sobíňově

start pochodu


obec Sobíňov

nad Sobíňovem

cestou necestou


vyhlídka na Štikově


ve staré lípě na Štikově

po MTZpo ČTZ


cesta k cíliZe Štikova se vydala skupina do Sloupna, Štěpánova, přes Hařilovu Lhotku do Bílku a kolečko trasy uzavřela v cíli v Sobíňově. Celkově se nachodilo 19 km.
Zapsala Věra Veselá


Slavonice
9. 8. 2014 Na sobotní vycházku do Slavonic se nás vydalo 23 turistů + 1 miniturista, vnuk jednoho našeho člena. První naše kroky směřovaly na nově otevřenou cyklostezku, která vede vedle zrušené železniční trati mezi Slavonicemi a Rakouskem. Po třech kilometrech cyklostezka zatím končí na Rakouské straně u vesnice Fratres. A my se vydáváme na zpáteční cestu k pomníčku v blízkosti hraničního přechodu. Odtud naše putování směřovalo po koňské stezce, kterou už ale místní zemědělci likvidují osetou kukuřicí, do obce Maříž, kde si někteří z nás prohlédli dílnu na malování keramiky. Ostatní navštívili místní pohostinství, aby dodali tělu vypocené tekutiny a poobědvali místní speciality. Jelikož se na obloze začaly objevovat tmavé mraky, které s sebou nesly i kapky vody, tak se většina z nás odhodlala k přesunu do Slavonic na vlak.

Někteří z našich členů se ještě vydali na prohlídku Slavonic, kde probíhají akce Prázdniny s párou.
Zapsal J. Kaman


K rybníku Hubertka
16. 8. 2014 Bylo nás patnáct, kteří jsme se autobusem vypravili v sobotu 16. srpna v poledních hodinách do Květnova. Cestou autobus skrápěly husté kapky deště. V Květnově už nepršelo. Šli jsme malebnou krajinou a nad ní se převalovaly tmavé chuchvalce mraků. Asi po dvaceti minutách volné chůze jsme došli k rybníku Hubertka, kde se ve vyhlášené Grill restauraci Hubertka každou sobotu točí na rožni prasátko. Krátká cesta nás sice moc neunavila, přesto si mnozí objednali něco z prasátka, nebo aspoň polévku. Po obědě na Hubertce jsme vyšli směrem na Okrouhličku. Po cestě jsme popřáli Marii k narozeninám, a pokračovali až do Lípy, odkud nás vlak měl odvézt do Havlíčkova Brodu. Ale letos je vše ve znamení objížděk a výluk. Samozřejmě, že měl náš vlak výluku. Jenže jsme se to na nádraží dozvěděli úplnou náhodou, a vzdálenou autobusovou zastávku v Lípě jsme museli hledat téměř na poslední chvíli, tak tak, že jsme ten náš autobus – vlak stihli. Z Havlíčkova Brodu jsme cestovali vlakem a cestou opět pršelo. Předpověď počasí slibovala déšť na celý den. Byli jsme na to řádně připravení, ale tuto sobotu na nás venku nespadla ani kapka. Vždycky, když pršelo, tak jsme seděli v dopravním prostředku.

vystoupili jsme v Květnově

Pepa nás vítá


přicházíme k Hubertce

rybník Hubertka se svým strážcem


z Hubertky do Lípy

před Okrouhličkou

přání Majce k narozeninám
před námi obec Lípa

na autobusové zastávce v Lípě


Podmračenou krajinou a s občasným zvědavým vykouknutím sluníčka jsme ušli pohodlných 8 km.

Zapsala Věra Veselá


Vycházka po historii Polné
V sobotu 23. 8. 2014 se skupinka členů KČT Čeřínek, v počtu 8 lidí, vydala na vycházku po historii Polné, kterou pro nás uspořádala naše členka Jana Baráková. Odjeli jsme ráno autobusem do Polné. Na tamním nádraží už na nás  Jana čekala. Jelikož místa, která jsme měli navštívit otevírala až v 9.00 hod.,  tak první naše kroky vedly na Křížovou cestu a židovský hřbitov, kde byl přístup volný. V 9 hodin jsme měli zajištěnou návštěvu Chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Tam se nás ujala paní průvodkyně a provedla nás kostelem s velice zajímavým výkladem. Po této návštěvě jsme se odebrali do Rabínského domu a Židovské synagogy. Zde na nás opět čekala průvodkyně se zajímavým vyprávěním o historii židovství v Polné. Po tomto se část účastníků vydala na oběd do zámecké restaurace a na zpáteční cestu vlakem domů z Kamenné. Ostatní se vypravili domů autobusem. Vycházka se nám líbila. Dozvěděli jsme se nové věci z historie města. I počasí nám přálo.

Zapsal J. Kaman


Světlá n. S. - Cestami Jaroslava Haška
30. 8. 2014 KČT Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou pořádal poslední sobotu o prázdninách turistický pochod a cyklojízdu CESTAMI JAROSLAVA HAŠKA. Každý rok končíme prázdniny tímto pochodem, tak i letos jsme přijeli do Světlé. Někteří vlakem, někteří vlastním autem. Pěšáky vedl J. Kaman a cyklisty J. Veselý. Všichni si vybrali trasu podle svého uvážení, a tak část výpravy absolvovala 10 km, jiní 20, cyklisté na svých kolech jeli trasu 45 km. Všichni se zdárně vrátili do cíle, obohaceni krásnými výhledy do krajiny. I když je ještě léto, silnice byly lemovány červenými korálky jeřabin. V lesích bylo hodně hub a taky houbařů. Po celou cestu svítilo sluníčko, které se občas schovalo za bílé mráčky. Po návratu do cíle se obloha temně zatáhla a spustil se prudký a vydatný déšť.

pěší na startu

část pěších v cíli pochodu

cyklisté před startemČíhošť - střed ČR

altánek v Číhošti


cesta do Ledče n. S.


Ledeč n. S.

kaplička v Mrzkovicích


na Modlani

cyklotrasa 45 km


Pochodu se zúčastnilo 29 našich turistů a 6 cykloturistů.
Zapsala V. Veselá


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 09. 2014 | 3096 přečtení |
Zdroj: foto: členové KČT Čeřínek Jihlava |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server