08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Prázdninové vycházky – červenec 2014

Stará Říše – Nepomuky – Hladov
V pátek 4. 7. vedla Eva Kumštárová 10 turistů na vycházku do Staré Říše, Nepomuk a Hladova. Opět s pomocí paní Floriánové. Počasí bylo pěkné, pochodové tempo přiměřené a konečná zastávka v Hladově u Bílého Beránka výtečná. Jídlo i obsluha neměly chybu. Byla to příjemná tečka po 13ti km.
Zprávu o vycházce dodala Eva Kumštárová

Do Žirovnice na výstavu květin
Druhé prázdninové vycházky do Žirovnice na výstavu květin – lilií a růží se se mnou zúčastnilo 7 členů KČT Čeřínek. Jelikož současně byla i další vycházka do historického mlýna, odrazilo se to i na účasti. Počasí se sice vydařilo, i když na zpáteční cestě se na nás sneslo i několik kapek deště. Na vlakové trati byla výluka, tak nás to nijak neotrávilo a doufám že byli turisté s vycházkou spokojeni.
Zprávu o vycházce dodal Pepa Kaman

Návštěva historického mlýna v Kostelci u Jihlavy
Na sobotu 12. 7. domluvila Anička Růžičková prohlídku starého mlýna v Kostelci u Jihlavy. Z Jihlavy přijelo do Kostelce výlukovým autobusem ČD 22 turistů. Dvě cykloturistky přijely z Dolní Cerekve a už čekaly na ostatní u mlýna. Tam všechny přivítal majitel mlýna pan Ohnsorg. Nejprve před budovou mlýna vyprávěl o historii kosteleckých mlýnů, která sahá až do roku 1555. Pan Ohnsorg je již čtvrtá generace mlynářů na tomto mlýně. Uvnitř mlýna předvedl zařízení, které je doposud funkční. Mouka se tu sice už nemele, ale krmení pro hospodářská zvířata mlýn ještě zvládá. Po prohlídce mlýna a vyslechnutí příběhů, a mnohdy pohnutých osudů jeho majitelů, se turisté s panem mlynářem rozloučili. Skupina těch, co přišli jen na exkurzi mlýna, se vrátila na nádraží v Kostelci a poté odjela do Jihlavy. Ostatních 14 se vydalo pěknou krajinou směrem na Cejle a do Dvorců. Po včerejšku se nečekaně dost oteplilo, a tak všichni uvítali zastavení ve Dvorcích v hospodě U Fialků. Po občerstvení pokračovala cesta po ČTZ kolem řeky Jihlavy a kolem Pekárkova mlýna do Rantířova. Odtud skupina odjela opět výlukovým autobusem do Jihlavy. Byla to moc pěkná a vydařená vycházka, při které turisté, kteří nespěchali v krásném počasí domů, ušli v pohodě 11 km. (pozn. nám nepršelo, jako v Žirovnici)
Věra Veselá

Pouť v Kostelním Vydří
Další mé prázdninové vycházky se zúčastnilo 7 členů naší organizace. Jeli jsme se podívat do Karmelitánského kláštera v Kostelním Vydří, kde probíhala pouť. Navštívili jsme klášter, malý hřbitůvek a přilehlou Křížovou cestu. Prohlédli jsme si i stánky s různými suvenýry a někteří z nás si koupili i něco k snědku. Po návštěvě kláštera jsme se vydali na cestu do Dačic, kde skupinka několika členů si šla prohlédnout i místní zámek. Ostatní jsme se šli po cestě zchladit dobrým pivem a odjeli jsme domů. Počasí nám přálo, i když teplo bylo tropické a slunce na nás svítilo po celou 8 km cestu.
Zprávu o vycházce dodal Pepa Kaman

Sedliště – Křemešník – Zajíčkov (N. Buková)
Vycházka na Křemešník začala na autobusové zastávce v Sedlišti, kam autobus dovezl 19 turistů. Den byl opět velmi teplý. V Branišově byla krátká zastávka, kde se připilo na zdraví Františkovi k narozeninám a téměř za poledne skupina dorazila na vrchol Křemešníku. Někdo měl zájem o prohlídku poutního kostela Nejsvětější Trojice. Někteří tento zajímavý a opravený kostel již navštívili v nedávné době, tak šli zatím na oběd, a nebo si jen tak odpočinout před další cestou. Horké letní počasí některé neodradilo od zdolání 205 schodů do výšky 40 m na plošinu rozhledny Pípalky.
Odpoledne se vydávaly menší skupiny zpět na vlak. Jedna skupina šla do Zajíčkova a došla omylem do Nové Bukové. Druhá skupina došla správně do Zajíčkova. Ve vlaku se obě skupiny potkaly a dojely společně do Jihlavy. Třetí skupina vyjela ze Zajíčkova až navečer. Do Jihlavy přijela až v pozdějších večerních hodinách, protože jejich vlak nabral velké zpoždění. Tentokrát všechno neproběhlo podle plánu, ale turisty přece jen tak něco nerozhodí. Jednou se pokazí počasí, jindy někdo zakufruje, ale dobrá nálada v kolektivu zvítězí. Při této vycházce v parném slunečném dni zdolali pochodníci 16 km.
Vycházku připravil a vedl J. Kaman
Zprávu o vycházce napsala V. Veselá